test1
OZE sroze! Tania energia dla samorządów – mit czy realna strategia?
Czy w Polsce możliwa jest naprawdę tania energia – bez energetyki wiatrowej, bez lokalnego bilansowania i przy skali strat, jaką dziś generuje system? Odpowiedź, choć dla wielu niewygodna, jest prosta: nie.
Sejm odrzucił wniosek o odwołanie minister Pauliny Hennig-Kloski
Sejm nie poparł wniosku o wotum nieufności wobec szefowej resortu klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski. Głosowanie zakończyło się wynikiem 238 głosów przeciw odwołaniu i 213 za. Choć wniosek został odrzucony, sprawa ujawniła zarówno ofensywę opozycji, jak i napięcia wewnątrz środowiska byłych i obecnych polityków Polski 2050.
Nowelizacja ustawy o zaopatrzeniu w wodę z podpisem prezydenta
Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, która wdraża unijną dyrektywę w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia.
Energa stawia na magazyny energii i źródła stabilizujące system
Rozwój magazynów energii, odnawialnych źródeł oraz jednostek gazowych to główne kierunki inwestycyjne Grupy Energa. Jak wskazuje zarząd spółki, działania te mają zwiększyć bezpieczeństwo pracy systemu elektroenergetycznego i lepiej bilansować rosnący udział OZE.
Raport: rekordowe temperatury w Europie spowodowały kurczenie się lodowców
W większości Europy w 2025 r. panowały temperatury powyżej średniej; przez nasz kontynent przetoczyły się też rekordowe fale upałów – wynika z opublikowanego w czwartek raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej. W ubiegłym roku z tego powodu skurczyły się wszystkie europejskie lodowce.
Konin. Rozpoczął się proces urzędniczek oskarżonych ws. nielegalnego składowiska odpadów
W środę w Sądzie Rejonowym w Koninie rozpoczął się proces dwóch urzędniczek, którym prokuratura zarzuciła niedopełnienie obowiązków. W 2018 r. uczestniczyły w wydawaniu zezwolenia na zbieranie odpadów na działce, pod którą przebiega gazociąg. Kobiety nie przyznają się do winy.
Polska traci miliony metrów sześciennych wody przez dziurawe sieci
Choć sezon suszy dopiero się zaczyna, problem niedoboru wody w Polsce już jest widoczny. I nie chodzi tylko o brak opadów – w niektórych systemach wodociągowych nawet 60 proc. uzdatnionej wody znika, zanim trafi do odbiorców. Jak to możliwe?
Nie wywołuj wilka z lasu. Wrocław rusza z drugą edycją kampanii „Dzikie w mieście”
Wrocław po raz kolejny przypomina mieszkańcom, że przestrzeń miejska nie jest wyłącznie domeną ludzi. Rusza druga edycja kampanii „Dzikie w mieście”, której celem jest edukacja dotycząca odpowiedzialnego współistnienia z dzikimi zwierzętami.
Lotnisko Muchowiec szykuje się do odświeżenia. Ruszą koszenia i kolejne inwestycje
Na terenie lotniska Muchowiec w Katowicach planowane są szeroko zakrojone prace porządkowe i koszenie zieleni. Zakład Zieleni Miejskiej otworzył już oferty w przetargu dotyczącym utrzymania terenu. Do postępowania zgłosiła się jedna firma, która wyceniła realizację zadania na 142,5 tys. zł. Kwota mieści się w budżecie przygotowanym przez miasto.
Minister Energii: przed majówką ceny benzyny w górę, diesla w dół
W czwartek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 6,28 zł, benzyny 98 – 6,77 zł, a oleju napędowego – 7,14 zł, wynika ze środowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny benzyn na stacjach wzrosną w stosunku do cen ze środy, a cena diesla spadnie.









