test1
Poznań. Ponad 600 litrów porzuconych rozpuszczalników znaleziono w leśnictwie Mechowo
Ponad 600 litrów porzuconych rozpuszczalników znaleziono w leśnictwie Mechowo w nadleśnictwie Babki – poinformowała w środę dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu. Dzięki szybkiej akcji strażaków zagrażające środowisku substancje trafiły do utylizacji.
Biometan czeka na system aukcyjny. Wywiad z Anną Moskwą
Branża biogazu i biometanu czeka na przyjęcie prawa o systemie aukcyjnym. To mechanizm wsparcia, w którym państwo organizuje przetargi, gwarantując producentom biometanu stabilną cenę i odbiór przez określony czas. Odpowiednie przepisy zostały zawetowane przez prezydenta wraz z całą ustawą wiatrakową, w której się znalazły. Czy wystarczą one do odblokowania polskiego potencjału biogazowego? W czasie konferencji Green Gas Poland zapytaliśmy o to byłą minister klimatu i środowiska, Annę Moskwę, dziś reprezentującą Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego.
ZE PAK wciąż chce atomu, ale 2025 r. skończył ze 164,5 mln zł straty
Wielkopolska Wschodnia, w tym teren ZE PAK, to doskonałe miejsce do budowy drugiej w Polsce elektrowni jądrowej – podkreślił w liście do akcjonariuszy prezes spółki Piotr Żak. Zeszły rok ZE PAK zamknął stratą w wysokości 164,5 mln zł.
Gospodarka odpadowa a niedźwiedzie. W tle zadanie samorządów
Gminy odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu konfliktom między mieszkańcami a niedźwiedziami – podkreślają eksperci. Braki w lokalnych systemach gospodarki odpadami oraz niedostateczna edukacja sprawiają, że dzikie zwierzęta pojawiają się w pobliżu zabudowań.
Posiadacze Karty Krakowskiej w niedzielę zaparkują w centrum za darmo
Od czwartku wejdą w życie nowe zasady strefy płatnego parkowania w Krakowie. Zgodnie z nimi osoby posiadające aktywny status Karty Krakowskiej będą w niedziele zwolnione z opłat za postój w podstrefie A. Wprowadzono też dodatkowe dni świąteczne bez opłat dla wszystkich parkujących.
Zanieczyszczający nadal nie płaci
ROP-u nadal nie ma, zanieczyszczający nie płaci za swoje odpady, a wielu recyklerów stoi na skraju bankructwa lub już zbankrutowało. Tak wygląda dziś rzeczywistość branży recyklingu, która czeka na polski model rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Problem w tym, że wokół mającej go wprowadzić ustawy UC100 trwa wielki spór.
Radom. Strażacy gaszą pożar miejskiego wysypiska śmieci
Od godzin porannych w środę strażacy gaszą pożar miejskiego wysypiska śmieci w Radomiu. Na miejscu pracują 22 jednostki straży pożarnej. Akcja może potrwać co najmniej kilka godzin – poinformował PAP rzecznik radomskiej straży pożarnej kpt. Adrian Skrzek.
Grupa Energa osiągnęła 1,2 mld zł zysku netto w 2025 roku
W 2025 roku Grupa Energa wypracowała wynik EBITDA na poziomie 3,6 mld zł. Przychody wyniosły 21,7 mld zł, zaś zysk netto zamknął się na poziomie 1,2 mld zł, czyli niemal czterokrotnie większym niż w 2024 roku – podała w środę Grupa Energa.
Szwecja. Rząd ostrzegł przed niedoborem paliwa lotniczego
Rząd Szwecji ostrzegł we wtorek przed potencjalnym niedoborem paliwa lotniczego. Wicepremierka i ministra energii Ebba Busch zaapelowała do obywateli, by przy planowaniu wakacji wzięli pod uwagę możliwe zakłócenia w transporcie.
Gdańsk. Są wnioski o dofinansowanie i przetargi na 40 autobusów elektrycznych
Gdańsk złożył wnioski o dofinansowanie zakupu 40 autobusów elektrycznych z funduszy unijnych i jednocześnie ogłosił przetargi na ich dostawę. Miasto zaznacza, że realizacja inwestycji jest ściśle uzależniona od otrzymania środków zewnętrznych.









