Spalarnia odpadów przy parku narodowym?

Mieszkańcy wsi Mała Huta i Krzywe w okolicach Suwałk protestują przeciwko planowanej inwestycji białostockiej firmy Czyścioch. Firma chce zbudować na terenie otuliny Wigierskiego Parku Narodowego spalarnię odpadów.

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Jaworznie

Według Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie zadanie obejmujące stworzenie ponad 10 kilometrowego odcinka sieci na 27 ha, zrealizowane jest już w 70 procentach, a dodatkowo opracowywany aneks projektu wykonawczego ma pozwolić na zachowanie w nienaruszonym stanie drzew znajdujących się na trasie budowy.

Happening w Katowicach

Trupy leżące w ścieku z pestycydami i cyjankami na schodach urzędu wojewódzkiego w Katowicach – w ten sposób aktywiści Greenpeace wzywali wojewodę do likwidacji bomby ekologicznej w Jaworznie.

Papież i ekologia

Podczas pielgrzymki do Australii Benedykt XVI wygłosił apel do wiernych o ochronę środowiska naturalnego. Po raz pierwszy w historii Watykanu ekologia stała się jednym z najważniejszych tematów poruszanych przez papieża podczas spotkań z wiernymi i politykami - pisze „Dziennik”.

Samorządowy ranking

Małopolska, Dolny Śląsk, Pomorze, Wielkopolska oraz Śląsk – z tych regionów pochodzi najwięcej laureatów najnowszej edycji rankingu samorządów dziennika "Rzeczpospolita". Po raz kolejny brakuje miast i gmin ze ściany wschodniej.

Trzy wiejskie wodociągi skażone bakteriami coli

W trzech wodociągach na terenie Lubelszczyzny wykryto Bakterie coli. W Hrebenne, Wierzbicy i Lubyczy Królewskiej skażone zostały ujęcia wody.

Światło przyszłości

Wszędzie, gdzie świeci się światło dłużej niż godzinę dziennie, tradycyjne żarówki powinny być zastąpione przez te energooszczędne. Pozwoli to zaoszczędzić do 80% energii przy pięciokrotnie wyższej efektywności świetlnej. Wynalazek Edisona z 1879 roku powoli odchodzi w zapomnienie.

Wychodzą ze związku

Rydułtowscy radni zdecydowali o wyjściu z Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Miasto nie chce dalej finansować organizacji, która na najbliższe lata nie przewiduje żadnych inwestycji na terenie Rydułtów. – Postanowiliśmy opuścić związek i działać samodzielnie. Mamy już własną oczyszczalnię ścieków, więc myślimy, że damy sobie radę – mówi Henryk Hajduk, wiceburmistrz Rydułtów.

Ciepła woda spod ziemi

Dwie podczęstochowskie gminy Poczesna i Kamienica Polska chcą wykorzystać ciepłe źródła na swoim terenie do ogrzewania budynków użyteczności publicznej. Będą to pierwsze takie inwestycje w województwie śląskim – informuje „Dziennik Zachodni”.

Diamenty na składowisku

Haya Sharon z Nowego Jorku miała dużo szczęścia – z pomocą męża i pracowników miejskiego składowiska znalazła wśród sterty odpadów swój prezent na jedenastą rocznicę ślubu – warte 20 tys. dolarów kolczyki z trzykaratowymi diamentami.