Atom dla Polski?

Prawie połowa naszych rodaków uważa, że Polska powinna zbudować w najbliższym czasie elektrownię atomową. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej" przez PBS, wynika, że za takim rozwiązaniem opowiada się 48 procent mieszkańców naszego kraju. Przeciwnego zdania jest 46 procent badanych.

Wiatraki za dwa miliardy

W produkcję energii wiatrowej w Polsce zainwestowano już 2 mld zł. Do 2020 r. 15 proc. energii powinno pochodzić ze źródeł odnawialnych. To oznacza konieczność zainwestowania ok. 18 mld euro, z czego połowa zostanie wydana na farmy wiatrowe.

Berlusconi ogłosił koniec kryzysu śmieciowego

Premier Włoch Silvio Berlusconi ogłosił w Neapolu, że zakończył się kryzys śmieciowy w tym mieście. W maju szef rządu za priorytet swego gabinetu uznał uprzątnięcie stolicy Kampanii i okolic z ton zalegających od miesięcy odpadków.

Zguba odzyskana

Gdy mieszkanka holenderskiego miasteczka Oldenzaal zorientowała się, że przez pomyłkę spuściła w toalecie 900 euro przeznaczone na wakacyjny wyjazd, postanowiła odzyskać pieniądze.

Plac muszkieterów

W Ostrowie Wielkopolskim otwarto pierwszy ze 150 placów zabaw, jakie w najbliższych 5 latach zbuduje w polskich miastach Fundacja Muszkieterów.

Worki rozłożą się szybciej

Od roku do 3 lat rozkłada się worek na śmieci, po dodaniu podczas jego produkcji specjalnego granulatu "eco-degran". Bez dodatku granulatu foliowy worek rozkłada się ok. 300 lat. Technologia stosowana m.in. w USA, Francji i Szwajcarii, wkrótce ma być wprowadzona na polski rynek.

Rozmawiali o spalarni

W Koninie przeprowadzono społeczne konsultacje projektu "Uporządkowania gospodarki odpadami komunalnymi na terenie subregionu konińskiego". Projekt obejmuje miasta i gminy dawnego województwa konińskiego, jego organizatorem jest Związek Międzygminny "Koniński Region Komunalny".

Nie dostał w sklepie foliówki, więc złożył skargę

Do radomskiego oddziału Państwowej Inspekcji Handlowej trafiła skarga zbulwersowanego konsumenta, który nie dostał w markecie foliówki.

Kompostownia na wiosnę

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już na wiosnę przyszłego roku Pawłowice (woj. śląskie) będą miały na swoim terenie kompostownię.

Potrzeba więcej pieniędzy

Rada Ministrów przyjęła raport z realizacji „Polityki ekologicznej państwa na lata 2003-2006”. Analiza raportu wskazuje, że do zapewnienia realizacji wszystkich celów polityki ekologicznej państwa niezbędne jest zdecydowane zwiększenie środków finansowych i ich lepsze wydatkowanie.