Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Eko Aquapark z zielonymi tarasami i zimowym ogrodem w Stalowej Woli

Eko Aquapark z zielonymi tarasami i zimowym ogrodem w Stalowej Woli
R.G.
15.06.2022, o godz. 11:04
czas czytania: około 2 minut
0

Ogród zimowy, zielone tarasy na dachu, baseny odkryte i kryte, strefa SPA z saunami, a także wielotorowe zjeżdżalnie. Wszystko to w nowym Aquaparku w Stalowej Woli.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Nowy Aquapark, który w ciągu 4 lat powstanie w Stalowej Woli, pod względem inwestycyjnym wart będzie ponad 100 milionów złotych. Docelowo miasto zyskać ma najnowocześniejszy w Polsce, a nawet w Europie tego rodzaju obiekt. W Aquaparku, który w rzeczywistości będzie nowej jakości strefą sportowo-rekreacyjną znajdą się m.in.: baseny odkryte i kryte, strefa SPA z saunami, ogród zimowy, wielotorowe zjeżdżalnie oraz zielone tarasy na dachu. Adresatami inwestycji są mieszkańcy miasta i całego regionu. Dodajmy, że projekt nowego obiektu pogodzić ma obecnie funkcjonujące baseny, z koncepcyjnie nową częścią z zachowaniem i ekspozycją zieleni, która już się tam znajduje.

Kompleksowy projekt z dofinansowaniem

– Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Wybraliśmy zwycięską pracę koncepcyjną, a w drugim etapie będziemy negocjować zamówienie publiczne na wykonanie projektu technicznego, który z kolei pozwoli nam na ubieganie się o środki finansowe i rzeczową realizację zadania – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz  Nadbereżny.

Nad konkursem czuwał sąd konkursowy, któremu przewodniczył dr. inż. architekt Sebastian Dobiesz. W skład komisji weszli tez architekci, inżynierowie i osoby odpowiadające za utrzymanie obiektu. Konkurs wygrała grupa TKHolding, która zaproponowała projekt funkcjonalny, wpisujący się w architekturę Stalowej Woli i opcjonalny pod względem kosztów.

Aquapark dostępny będzie przez cały rok, z licznymi udogodnieniami dla dzieci, dorosłych i seniorów.  Baseny w części rekreacyjnej dostosowane będą do potrzeb osób starszych, strefa SPA ma być realizowana w najwyższym standardzie.  Obiekt, który powstanie w przeciągu 4 lat ma się  samofinansować w swoim codziennym funkcjonowaniu bez budżetowych obciążeń dla miasta.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024