1 / 2

Ogród zimowy, zielone tarasy na dachu, baseny odkryte i kryte, strefa SPA z saunami, a także wielotorowe zjeżdżalnie. Wszystko to w nowym Aquaparku w Stalowej Woli.

Nowy Aquapark, który w ciągu 4 lat powstanie w Stalowej Woli, pod względem inwestycyjnym wart będzie ponad 100 milionów złotych. Docelowo miasto zyskać ma najnowocześniejszy w Polsce, a nawet w Europie tego rodzaju obiekt. W Aquaparku, który w rzeczywistości będzie nowej jakości strefą sportowo-rekreacyjną znajdą się m.in.: baseny odkryte i kryte, strefa SPA z saunami, ogród zimowy, wielotorowe zjeżdżalnie oraz zielone tarasy na dachu. Adresatami inwestycji są mieszkańcy miasta i całego regionu. Dodajmy, że projekt nowego obiektu pogodzić ma obecnie funkcjonujące baseny, z koncepcyjnie nową częścią z zachowaniem i ekspozycją zieleni, która już się tam znajduje.

Kompleksowy projekt z dofinansowaniem

– Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Wybraliśmy zwycięską pracę koncepcyjną, a w drugim etapie będziemy negocjować zamówienie publiczne na wykonanie projektu technicznego, który z kolei pozwoli nam na ubieganie się o środki finansowe i rzeczową realizację zadania – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz  Nadbereżny.

Nad konkursem czuwał sąd konkursowy, któremu przewodniczył dr. inż. architekt Sebastian Dobiesz. W skład komisji weszli tez architekci, inżynierowie i osoby odpowiadające za utrzymanie obiektu. Konkurs wygrała grupa TKHolding, która zaproponowała projekt funkcjonalny, wpisujący się w architekturę Stalowej Woli i opcjonalny pod względem kosztów.

Aquapark dostępny będzie przez cały rok, z licznymi udogodnieniami dla dzieci, dorosłych i seniorów.  Baseny w części rekreacyjnej dostosowane będą do potrzeb osób starszych, strefa SPA ma być realizowana w najwyższym standardzie.  Obiekt, który powstanie w przeciągu 4 lat ma się  samofinansować w swoim codziennym funkcjonowaniu bez budżetowych obciążeń dla miasta.

Czytaj więcej

Skomentuj