Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczą aż 2 mld zł na zakup ok. 1000 ekologicznych autobusów dla miast w Polsce.

Ponad 2 mld zł na zakup ok. tysiąca innowacyjnych autobusów bezemisyjnych – to wsparcie resortu środowiska na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce.

Pieniądze zapewni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju „Bezemisyjny Transport Publiczny” (BTP).

1 / 5

Ekologiczne autobusy będą polskimi konstrukcjami. Projekt ten nadzoruje NCBR. W jego ramach we wrześniu podpisano porozumienia z 24 polskimi samorządami, do których mają trafić bezemisyjne pojazdy.

Elektromobilność i rozwój rynku aut elektrycznych to jeden z priorytetów obecnego rządu. Prace doprowadziły m.in. do utworzenia ustawy o elektromobilności wprowadzającej szereg udogodnień dla posiadaczy samochodów elektrycznych. Zawiera ona także zapisy odnoszące się do ekologicznej komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej

Skomentuj