Mieszkańcy Warszawy i turyści mogą już korzystać z elektrycznych rowerów Veturilo. Sto jednośladów dostępnych jest w dziesięciu stacjach wzdłuż Skarpy Warszawskiej. Dzięki napędowi elektrycznemu można oszczędzić nawet 80 proc. energii wkładanej w jazdę.

Rowery elektryczne w Warszawie dostarczył operator systemu – firma Nextbike. – To niewątpliwie pionierski projekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Już po kilku godzinach od uruchomienia systemu widzimy wielkie zainteresowanie Warszawiaków rowerami elektrycznymi. Jestem przekonany, że staną się one przebojem w Warszawie – powiedział Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

1 / 11

Pojazdy można wypożyczyć i oddać w dziesięciu stacjach umiejscowionych wzdłuż warszawskiej Skarpy – obok Traktu Królewskiego od ul. Miodowej do Placu Trzech Krzyży i wzdłuż Powiśla od Mariensztatu do Mostu Poniatowskiego.

Rowery elektryczne Veturilo można wypożyczać i oddawać tylko na przeznaczonych do tego stacjach. Są one specjalnie oznaczone i wyróżniają się zieloną kolorystyką. Poziom naładowania roweru wskazują diody umiejscowione za siodełkiem.

Elektryczny rower Veturilo ma zasięg do 70 kilometrów na jednym ładowaniu. Silnik wspomaga rowerzystę tylko do momentu rozwinięcia prędkości 25 km/h. Po jej przekroczeniu wspomaganie się wyłącza i dalsze przyspieszanie zależy tylko i wyłącznie od kierującego.

Mapa stacji elektrycznych Veturilo

Nowe rowery w warszawskim systemie są dostępne dla wszystkich użytkowników Veturilo i innych usług Nextbike. Koszt wypożyczenia jest wyższy niż w przypadku standardowych jednośladów – pierwsza godzina będzie kosztować 6 zł, a każda kolejna – 14 zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj