Rada Ministrów zaakceptowała przygotowaną przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii mapę drogowa transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). To drogowskaz dla rozwoju tego systemu gospodarki w Polsce opisujący konkretne działania do podjęcia.
23 września 2019 r. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii organizuje konferencję "Gospostrateg - otoGOZ".
„Daj butelce drugie życie” to nowa kampania grupy Żywiec, która promuje oddawanie do sklepów butelek zwrotnych po piwie. Objęto nią ok. tysiąca sklepów w całej Polsce.
Nie 5,3 tys. m, ale aż 7 km głębokości będzie miał największy polski odwiert geotermalny, zlokalizowany w Szaflarach na Podhalu. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku. NIe wiadomo jeszcze, jaki będzie jej koszt.
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach otrzymał dofinansowanie na realizację projektu termomodernizacji.











