Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Energia i recykling

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sejm zmienił ustawę o cenach energii. Opłaty dystrybucyjne ustali URE

Sejm zmienił ustawę o cenach energii. Opłaty dystrybucyjne ustali URE

22.02.2019
sm
0

Sejm przyjął projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, zwaną ustawą o cenach energii. Główne zmiany dotyczą opłat dystrybucyjnych i za przesył energii elektrycznej, które nie będą ustalane ustawą, ale przez regulatora - Urząd Regulacji Energetyki.

Polscy naukowcy wynaleźli biodegradowalne sztućce

Polscy naukowcy wynaleźli biodegradowalne sztućce

21.02.2019
mat
0

Ekologiczne sztućce, które rozkładają się w trzy miesiące powstały na Politechnice Gdańskiej. Produkty składające się m.in. ze skrobi ziemniaczanej i kukurydzianej mogą z powodzeniem zastąpić sztućce z tworzyw sztucznych.

Sławomir Mazurek: producenci zapłacą za opakowania i recykling

Sławomir Mazurek: producenci zapłacą za opakowania i recykling

20.02.2019
szp
1

Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek zdeklarował, że w połowie 2020 r. rząd zamierza wprowadzić, szerszą niż dotąd, rozszerzoną odpowiedzialność producentów opakowań. O jej wdrożenie od dłuższego czasu postuluje m.in. Forum Gospodarki Odpadami.

Szymon Cegielski, Suez: nowe przepisy mogą zdemolować gospodarkę odpadami [WYWIAD]

Szymon Cegielski, Suez: nowe przepisy mogą zdemolować gospodarkę odpadami [WYWIAD]

20.02.2019
Sławomir Rapior
6

Segregacja "u źródła" polegać ma na zasadzie, że wszystko to, czego nie można dopasować do określonego pojemnika jednej z czterech frakcji, stanowi odpad resztkowy. Resort środowiska frakcję resztkową definiuje inaczej – jako odpad zmieszany i zakazuje jego termicznego przekształcania. - Ci, którzy założyli, że z frakcji zmieszanej można odzyskać surowce dobrej jakości, zbywalne na rynku, chyba nigdy nie zaglądali do swojego pojemnika na odpady - mówi Szymon Cegielski z Suez Polska, z którym rozmawiamy o skutkach proponowanego rozwiązania.

Trzy szpitale przeprowadzą termomodernizację za 10 mln zł

Trzy szpitale przeprowadzą termomodernizację za 10 mln zł

19.02.2019
sm
0

Trzy instytucje leczniczo-opiekuńcze otrzymają z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 10 mln zł na poprawę efektywności energetycznej. Przeprowadzone przez nie modernizacje mają skutkować zmniejszeniem zużycia energii w budynkach i zapewnić dostawy energii ze źródeł odnawialnych.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026