Europa od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem energetycznym. Wśród rozwiązań, które mogą pomóc często pojawia się tematyka energii odnawialnej i energetyki jądrowej. Według badań CBOS z 2022 r., poparcie wśród Polaków dotyczące tego ostatniego źródła energii wzrosło aż 75 proc. Organizatorzy olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii” zauważają zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii wśród młodzieży. W ramach programu „Energia w nauce” młodzi ludzie realizują akcje edukacyjne dla najmłodszych oraz publikują materiały w mediach społecznościowych.
W województwie zachodniopomorskim zainaugurowano działalność Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej. To kolejny krok w stronę zwalczania przestępców działających przeciwko środowisku. Uroczyste otwarcie poprzedziła konferencja prasowa.
Polski rynek tworzyw sztucznych oczekuje ogłoszenia ustawy transponującej unijną dyrektywę SUP (Single Use Plastics) do prawa krajowego. W wyniku konsultacji z branżą do projektu transpozycji wniesiono kilka poprawek. Wciąż jednak przedsiębiorcy muszą liczyć się z ryzykiem poważnych konsekwencji w przypadku niezastosowania się do nowych zasad.
Zakończyły się odbiory oraz przyłączenia wszystkich instalacji fotowoltaicznych zamontowanych w ramach konkursu SłuchaMY Was. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez E.ON Polska przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. Pięć warszawskich szkół podstawowych może już korzystać z energii słonecznej.
Komisja Europejska zaproponowała dziś szczegółowe przepisy określające, czym jest wodór odnawialny w UE, przyjmując dwa akty delegowane wymagane na mocy dyrektywy w sprawie energii odnawialnej.