




PepsiCo uruchomiło nową fabrykę koło Środy Śląskiej, w której powstawać będą przekąski marek Lay’s i Doritos. To podobno najbardziej zrównoważona fabryka w Europie tej firmy.
Za kilka tygodni na ulice Białegostoku wyjadą nowe, elektryczne autobusy. Właśnie rozpoczął się szczegółowy odbiór dwudziestu takich pojazdów i stacji ładowania. Autobusy mają około 350 km zasięgu i 10 lat gwarancji na baterie.
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) wskazuje, że wejście w życie systemu kaucyjnego jest istotne zarówno dla środowiska, jak i dla polskiej gospodarki. - Parlament powinien uchwalić tę ustawę jak najszybciej – apelują pracodawcy.
Orlen planuje rozpoczęcie budowy morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim na początku 2024 roku. Ma to nastąpić na początku 2024 roku.
Lada moment oczekujemy pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej ws. programu wsparcia dla firm energochłonnych; chcemy, aby ruszył on w te wakacje - poinformował w rozmowie z PAP szef resortu rozwoju i technologii Waldemar Buda.







![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



