Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Energia i recykling

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Współpraca gmin przy zakupie i sprzedaży węgla

Współpraca gmin przy zakupie i sprzedaży węgla

12.11.2022
portalkomunalny.pl
0

miny, realizując zadania przewidziane Ustawą z 20 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe (dalej: ustawa węglowa), są uprawnione do podejmowania współpracy kontraktowej z innymi gminami. Jej zawiązanie oraz realizacja nie wymagają spełnienia jakichkolwiek przesłanek, w szczególności może odbywać się to bez stosowania reżimu ustawy Prawo zamówień publicznych czy wymogów warunkujących prawnie dopuszczalną współpracę in house o charakterze horyzontalnym.

Ponad 6 tys. przeszkolonych uczniów w Centrum ElektroEkologii

Ponad 6 tys. przeszkolonych uczniów w Centrum ElektroEkologii

11.11.2022
portalkomunalny.pl
0

Oficjalne dane wskazują, że w 2021 r. wytworzono aż 57 mln ton elektrośmieci (1). Od ponad roku Centrum ElektroEkologii edukuje młodzież w aspekcie odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Autobusy elektryczne w Bolesławcu, Głogowie i Legnicy

Autobusy elektryczne w Bolesławcu, Głogowie i Legnicy

11.11.2022
Cza
0

Trzy miasta: Głogów, Bolesławiec i Legnica otrzymają łącznie ponad 20 mln złotych na zakup zeroemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej o napędzie elektrycznym oraz budowę stacji ładowania. Wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uwzględnia zarówno dotacje jak i pożyczki.

Ciepło ze ścieków.  We Wrocławiu powstanie największa pompa ciepła w Polsce

Ciepło ze ścieków. We Wrocławiu powstanie największa pompa ciepła w Polsce

10.11.2022
PU
0

Wrocławski system ciepłowniczy zostanie wyposażony w największą w Polsce instalację do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Dotacje na pojazdy zeroemisyjne dla parków narodowych

Dotacje na pojazdy zeroemisyjne dla parków narodowych

09.11.2022
Cza
0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże 16 mln zł parkom narodowym na realizację programu priorytetowego „Elektro Parki – elektromobilność w parkach narodowych”. Dotacja przeznaczona jest na zakup samochodów elektrycznych, stacji oraz punktów ładowania.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026