Jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło w środę po południu pożar taśmociągu na terenie elektrociepłowni Jaworzno II. Opanowanie ognia zajęło strażakom niespełna 1,5 godziny. Akcję gaśniczą utrudniała wysokość, na jakiej znajdował się płonący taśmociąg. Nie było poszkodowanych.
Dziś siedem zastępów strażaków gasiło pożar taśmociągu na terenie Elektrowni Jaworzno II - poinformowała straż pożarna. Akcję gaśniczą utrudniała wysokość, na jakiej znajduje się taśmociąg.
Przedłużyłem do końca sezonu grzewczego decyzję zobowiązująca spółki energetyczne do zakupu węgla - poinformował w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej spółki obowiązywał termin do końca października.
Nie ma zagrożenia blackoutem, krajowy system energetyczny działa stabilnie - powiedział Interii prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski. Dodał, że firma nie wykorzystywała w swoich elektrowniach i elektrociepłowniach węgla rosyjskiego, jednostki wytwórcze w grupie mają wystarczające zapasy węgla.
PGE Obrót zachęca klientów do montowania instalacji fotowoltaicznej w zestawie z magazynami energii. Firma proponuje szczegółowe i fachowe doradztwo w tym zakresie, pomagając m.in. w formalnościach związanych z dofinansowaniem takiej inwestycji.











