Potrzebna większa dostępność OZE do produkcji wodoru oraz wsparcie państwa dla odchodzenia od produkcji wodoru w oparciu o paliwa kopalne - to priorytety działań, na jakie wskazuje Orlen w opublikowanym w poniedziałek raporcie o perspektywach rynku wodoru do 2040 r. Kraje nadbałtyckie wykazują bardzo wysoką dynamikę wzrostu w zapotrzebowaniu na wodór.
Od poniedziałku, 1 lipca, weszły w życie zapisy uchwały antysmogowej dla województwa dolnośląskiego zakazujące stosowania pieców najgorszej jakości. To kolejne regulacje wprowadzone pakietem uchwał antysmogowych. Pierwsze obowiązują od 2018 r., zakazano wtedy palenia w piecach najgorszej jakości paliwami stałymi.
Dziś, 1 lipca zmienia się system ochrony dla odbiorców energii. Rachunki za gaz dla odbiorców taryfowanych wzrosną o ok. 20 proc. Przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci za prąd miesięcznie ok. 30 zł więcej. Od sierpnia będzie można wnioskować o bon energetyczny.
Dotychczas blisko 100 polskich przedsiębiorstw zaangażowało się w realizację projektów jądrowych na świecie – poinformował resort klimatu i środowiska. Ministerstwo przekazało w komunikacie, że dobiegła końca czterodniowa misja jądrowa polskich firm w USA.
Przed rozpoczęciem budowy gazociągu podmorskiego i FSRU przeprowadzono szczegółowe badania środowiska naturalnego, w dużej mierze Zatoki Gdańskiej w rejonie planowej inwestycji oraz strefy przybrzeżnej Wyspy Stogi - podał w komunikacie Gaz-System.