Prace nad ustawą prawo wodorowe, która ma stać się fundamentem nowej gałęzi gospodarki w Polsce, są na finiszu – ogłosiła ministra Paulina Hennig-Kloska. Pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru może powstać na Pomorzu, w Kosakowie, gdzie wodór pomoże magazynować nadwyżki energii z odnawialnych źródeł.
Jak informuje Bożena Fraś, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Oświęcimiu, w drugiej połowie 2025 roku do tego miasta dotrą dwa z dziewięciu autobusów elektrycznych, które zasilą tabor oświęcimskiego MPK. Zastąpią one najbardziej wysłużone pojazdy.
Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach.
Ministerstwo klimatu zakłada, że projekt prawa wodorowego - regulacji dla rynku wodoru powinien po wakacjach trafić do Sejmu. Jednocześnie MKiŚ przygotowuje m.in program promocji elektrolizerów wart 600 mln euro - poinformowali w czwartek przedstawiciele resortu.
Zapraszamy do najnowszej odsłony ogólnopolskiej konferencji dla branży recyklingu. W połowie października (14-15.10.24) w Hotelu Andersia w Poznaniu, podczas dwudniowego Forum rozmawiać będą: przedsiębiorcy i właściciele firm, menedżerowie, dyrektorzy, konsultanci, eksperci, pracownicy administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych. Jednocześnie tworząc największe w tym roku spotkanie branży recyklingowej. Spotkajmy się by działać!