Samorząd Rybnika pracuje nad budową w tym mieście Centrum Zielonej Energii. Szacowana na 0,5 mld zł inwestycja ma opierać się o zagospodarowanie odpadów i produkcję energii elektrycznej, ciepła i wodoru. Na początku przyszłego roku ma powstać pod tym kątem spółka kapitałowa.
18 elektrycznych autobusów w przyszłym roku zasili gdańską flotę. Przedstawiciele miasta i firmy MAN podpisali umowę na dostawę 10 autobusów standardowych i 8 przegubowych. Wartość całego zamówienia to prawie 62 mln zł.
Grupa Azoty ZAK rozpoczyna budowę Laboratorium Paliw Alternatywnych. Spółka zawarła umowę z generalnym wykonawcą inwestycji, opiewającą na 19,5 mln zł. Ma być to pierwsza takie laboratorium w tej części Europy.
W czerwcu najchętniej wyszukiwanymi hasłami z zakresu innowacyjności i konkurencyjności było "OZE," "projektowanie", "zrównoważony" i "recykling" - podała PARP. Odnawialne źródła energii budzą silne emocje - 38 proc. wzmianek ma wymowę negatywną - dodała.
Miasto Suwałki (Podlaskie) przez ostatnie siedem lat wydało 1,5 mln zł na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania; dotychczas z miejskiej dotacji na ten cel skorzystały 424 rodziny.











