Trzech z czterech tzw. sprzedawców z urzędu energii elektrycznej złożyło Prezesowi URE wnioski o zmianę jeszcze w tym roku obowiązującej taryfy na sprzedaż odbiorcom w gospodarstwach domowych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.
Jesienią, najprawdopodobniej w październiku, Komisja Europejska chce przedstawić projekt zmian w dyrektywie opakowaniowej (PPWD - Packaging and Packaging Waste directive”) – donosi „Euractiv”.
Urząd Dozoru Technicznego wydał zgodę na eksploatację dla lądowego odcinka Baltic Pipe w Polsce: Niechorze - Płoty - poinformował w poniedziałek UDT. Odcinek ten ma długość 41 km. W ten sposób zgody UDT ma już cały lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce.
Poznańska spalarnia, czyli Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK), działa już ponad 5 lat. W tym czasie dzięki niej wyprodukowano tyle energii elektrycznej, ile wystarczyłoby na potrzeby ok. 275 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja pozwoliła też ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
W Rzeszowie wmurowano kamień węgielny pod budowę drugiej linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii – inwestycji PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Spółka aktywnie uczestniczy w procesie transformacji krajowego ciepłownictwa m.in. poprzez realizację działań zmierzających do zmiany aktywów wytwórczych w kierunku niskoemisyjnych, a docelowo zeroemisyjnych.











