Kilkanaście użytkowych lokali, kilkadziesiąt mieszkań, biura i hostel, a wszystko z zielonymi i ekologiczno-oszczędnościowymi rozwiązaniami. Tak ma się zmienić obiekt przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi.
Do 2030 r. ze źródeł nisko i zeroemisyjnych Orlen uzyska 4,5 GW energii. W I kw. br. Grupa Orlen miała aktywa energetyczne o mocy 3,4 GW, w tym 649 MW energii z OZE - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Orlen przygotowuje się także do transformacji w paliwach.
W ramach wartego ponad 1,3 miliona zł projektu z dofinansowaniem z funduszy Unii Europejskiej, w wielkopolskim Pleszewie powstało zielone drogowe miasteczko, szkoły otrzymały sprzęt do badań jakości powietrza, wody i gleb, a przedszkolacy uczą się opieki nad ogrodami.
Mamy za mało spalarni by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych - ocenił w poniedziałek Dominik Bąk, wiceprezes NFOŚiGW. Zaapelował o zainwestowanie 16 mld zł w budowę nowych spalarni i rozbudowę istniejących.
Kosztem blisko 100 mln zł w Mysłowicach uprzątnięto składowisko niebezpiecznych odpadów, gdzie porzuconych było m.in. około 8 tys. ton chemikaliów. Tykająca w centrum miasta bomba ekologiczna została rozbrojona – mówił w poniedziałek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.











