




- Ciepłownictwo oparte na węglu jest szkodliwe dla klimatu i kosztowne dla klientach. Chcemy odejść od paliw kopalnych na rzecz alternatywnych źródeł ciepła – mówił Piotr Górnik, Prezes Fortum Power and Heat Polska, przedstawiając strategię dekarbonizacji swojej firmy.
1 kwietnia br. w życie weszły zmiany w sposobie rozliczenia prosumentów. Nadwyżki energii produkowanej przez panele słoneczne trzeba teraz sprzedawać do sieci, a pobieraną moc kupować jak wszyscy, po wyższych cenach detalicznych. Nowe regulacje stawiają opłacalność fotowoltaiki pod znakiem zapytania. Czy stosowanie energii ze słońca nadal będzie miało sens?
Dwie firmy złożyły oferty na wykonanie najgłębszego odwiertu badawczo-eksploatacyjnego w Polsce. Odwiert geotermalny w Szaflarach na Podhalu ma liczyć 7 km głębokości, a jego wykonanie będzie w całości sfinansowane przez NFOŚiGW. UOS Drilling S.A. złożyła ofertę wykonania siedmiokilometrowego odwiertu za kwotę ponad 121,5 mln zł brutto. Druga oferta Exalo Drilling S.A. wynosi 222,4 mln zł brutto.
Chcemy, aby Komisja Europejska przyjrzała się dostępności złomu w Europie i zjawisku eksportu złomu - uważa minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak dodał, złom powinien być traktowany jak surowiec strategiczny.
Zarząd energetycznego giganta poinformował o powołaniu na funkcję prezesa firmy Pawła Majewskiego, do 8 kwietnia prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.











