Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Energia i recykling

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Węgiel w naszych ciepłowniach zastąpimy odpadami – zapowiada Fortum

Węgiel w naszych ciepłowniach zastąpimy odpadami – zapowiada Fortum

22.04.2022
Bartłomiej Leśniewski
0

- Ciepłownictwo oparte na węglu jest szkodliwe dla klimatu i kosztowne dla klientach. Chcemy odejść od paliw kopalnych na rzecz alternatywnych źródeł ciepła – mówił Piotr Górnik, Prezes Fortum Power and Heat Polska, przedstawiając strategię dekarbonizacji swojej firmy.

Mimo zmian fotowoltaika nadal opłacalna

Mimo zmian fotowoltaika nadal opłacalna

22.04.2022
portalkomunalny.pl
0

1 kwietnia br. w życie weszły zmiany w sposobie rozliczenia prosumentów. Nadwyżki energii produkowanej przez panele słoneczne trzeba teraz sprzedawać do sieci, a pobieraną moc kupować jak wszyscy, po wyższych cenach detalicznych. Nowe regulacje stawiają opłacalność fotowoltaiki pod znakiem zapytania. Czy stosowanie energii ze słońca nadal będzie miało sens? 

Złożono oferty wykonania najgłębszego odwiertu geotermalnego w Polsce. Będzie miał 7 km głębokości

Złożono oferty wykonania najgłębszego odwiertu geotermalnego w Polsce. Będzie miał 7 km głębokości

21.04.2022
PAP/dom
0

Dwie firmy złożyły oferty na wykonanie najgłębszego odwiertu badawczo-eksploatacyjnego w Polsce. Odwiert geotermalny w Szaflarach na Podhalu ma liczyć 7 km głębokości, a jego wykonanie będzie w całości sfinansowane przez NFOŚiGW. UOS Drilling S.A. złożyła ofertę wykonania siedmiokilometrowego odwiertu za kwotę ponad 121,5 mln zł brutto. Druga oferta Exalo Drilling S.A. wynosi 222,4 mln zł brutto.

Komisja Europejska powinna przyjrzeć się eksportowi złomu

Komisja Europejska powinna przyjrzeć się eksportowi złomu

21.04.2022
PAP/dom
0

Chcemy, aby Komisja Europejska przyjrzała się dostępności złomu w Europie i zjawisku eksportu złomu - uważa minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak dodał, złom powinien być traktowany jak surowiec strategiczny.

Paweł Majewski będzie kierował Eneą

Paweł Majewski będzie kierował Eneą

21.04.2022
Bartłomiej Leśniewski
0

Zarząd energetycznego giganta poinformował o powołaniu na funkcję prezesa firmy Pawła Majewskiego, do 8 kwietnia prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026