W ciągu 30 lat polskie ciepłownictwo przeszło istotne zmiany i osiągnęło wiele kamieni milowych, które miały ogromny wpływ na rozwój sektora oraz bezpieczeństwo energetyczne w Polsce. Dzięki inwestycjom, modernizacjom i nowatorskim rozwiązaniom technologicznym branża ciepłownicza w naszym kraju zyskała nowe możliwości i perspektywy rozwoju, a także stała się bardziej ekologiczna.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o bonie energetycznym - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Nowe przepisy wprowadzają m.in. bon energetyczny dla gospodarstw o niższych dochodach, a także w okresie II półrocza br. cenę maksymalną za energię elektryczną.
Po edycjach w Mikołajkach i Bolesławcu, Forum zawitało na Górny Śląsk, a konkretnie do Katowic. Współorganizatorem wydarzenia było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. To wyjątkowe spotkanie zgromadziło w dniach 4-5 czerwca ekspertów, przedstawicieli samorządu oraz przedsiębiorstw komunalnych, którzy debatowali nad najważniejszymi wyzwaniami i rozwiązaniami w sektorze.
Poszukiwanie alternatywnych źródeł oraz nośników energii stało się priorytetem na początku XXI wieku. Aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku, należy przyspieszyć z inwestycjami w bezemisyjne źródła energii. Jedną z dróg dekarbonizacji, jaką podjęły państwa Unii Europejskiej, jest wprowadzenie wodoru jako nośnika energii.
Czy mając możliwość zakupu produktu, który został wytworzony z surowców pozyskanych w oczyszczalni ścieków, sięgniemy po niego? Czy przekonają nas do tego fakty, że produkt ten charakteryzuje się niższym śladem wodnym i węglowym, że pozwolił na ograniczenie wykorzystania zasobów pierwotnych i jest przykładem działania zgodnego z wyzwaniami gospodarki o obiegu zamkniętym? Czy jesteśmy jako społeczeństwo gotowi na wykorzystywanie wody odzyskanej ze ścieków?