Senat poparł w środę nowelizację ustawy o rynku mocy wraz z dziewięcioma poprawkami o charakterze redakcyjnym. Ustawa przewiduje m.in. ulgi w opłatach mocowych dla przedsiębiorstw energochłonnych.
Za 180 mln zł spółka Megatem EC-Lublin wybuduje blok energetyczny zasilany biomasą. Po jego uruchomieniu połowa energii z tej elektrociepłowni, ogrzewającej ok. jednej trzeciej mieszkań w Lublinie, będzie powstawała ze spalania biomasy. Inwestycja ma zakończyć się w 2023 r.
TAURON Nowe Technologie zainstaluje panele fotowoltaiczne na dachach 14 budynków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” w Jaworznie. Instalacje o łącznej mocy 509 kWp będą produkować ekologiczną energię ze słońca.
Po czterech latach od wejścia w życie mazowiecka uchwała antysmogowa zostanie zmieniona. Do 16 sierpnia br. mieszkańcy Mazowsza mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych i zgłosić swoje uwagi do planowanych zmian.
Od 12 lipca osoby fizyczne w ramach programu „Mój elektryk” mogą składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnioski o dofinansowanie zakupu samochodów zeroemisyjnych - elektrycznych i wodorowych. Kwota dotacja sięga 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych – nawet 27 tys. zł. Wkrótce o dopłaty do „elektryków” będą mogli występować także przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje.











