1 czerwca br. rusza nabór wniosków o dofinansowanie wdrożenia innowacji w obszarze plusenergetycznych budynków w ramach programu „Nowa Energia” - informuje NFOŚiGW. Na innowacyjne projekty w tej dziedzinie czeka 250 mln zł.
Oprócz dużych inwestycji spółka Energa wykonuje mniejsze projekty OZE w obszarze fotowoltaiki, obecnie realizowane są cztery aktywa fotowoltaiczne o łącznej mocy ok. 4 MW - informuje biuro prasowe Energi z Grupy Orlen.
Według danych z końca kwietnia 2021 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 23 834 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Przez pierwsze cztery miesiące br. ich liczba zwiększyła się o 5 098 szt., czyli o 137 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA. Tymczasem już 24 maja zapraszamy na bezpłatne webinarium "EKOMOBILNOŚĆ w obszarze usług publicznych".
1 września rusza sesja naboru na premię kogeneracyjną indywidualną w ramach systemu wsparcia dla energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji - poinformował Urząd Regulacji Energetyki. Łączna maksymalna wartość premii to prawie 4 mld zł.
Oczekiwanie odblokowania inwestycji w lądową energetykę wiatrową jest powszechne - ocenia raport PSEW, firmy doradczej TPA Poland i kancelarii DWS. Z szacunków MRPiT wynika, że każdy nowy GW mocy może obniżyć cenę energii nawet o 30 zł na MWh.











