Po pięciu latach przygotowań Starachowice wybrały wykonawcę budowy spalarni odpadów. Jej koszt to ok. 100 mln zł.
Redakcje miesięczników "Przegląd Komunalny" oraz "Energia i Recykling" zapraszają we wtorek 27 kwietnia br. na bezpłatną konferencję online "Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach komunalnych". Szczegóły wydarzenia na stronie efektywnosc.abrys.pl.
Za symboliczną złotówkę mieszkańcy Gdańska mogą dostać tonę kompostu produkowanego przez Zakład Utylizacyjny z odpadów bio. Produkt zostanie dostarczony za darmo. To druga edycja akcji pn. „Czarne złoto ogrodników”.
Bez powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE), do której trafią węglowe źródła energii, rachunki za prąd rosłyby lawinowo - twierdzi wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Rząd lada chwila da zielone światło dla podwyżek taryf za energię cieplną i podgrzewaną wodę. Ich efekty możemy odczuć jeszcze w tym roku - informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".











