Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym firma InPost zlokalizuje paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania aut elektrycznych - poinformowały władze miasta. 70 nowych paczkomatów będzie mogło ładować samochody elektryczne należące do kuriera.
Volkswagen Poznań oraz wszystkie zakłady produkcyjne tego koncernu w Polsce są już zasilane zieloną energią - podała spółka. Nowym dostawcą energii jest Polenergia Obrót SA.
Redakcja miesięcznika "Energia i Recykling" zaprasza w czwartek, 4 marca br. na bezpłatne webinarium „OZE - Nowe Perspektywy - Biogaz w samorządach i gospodarce komunalnej”. Czy popularne w Europie Zachodniej lub krajach skandynawskich instalacje biogazowe mają szansę na rozwój również u nas? Szczegóły wydarzenia na stronie biogaz.abrys.pl.
Jeszcze przez miesiąc, czyli do końca marca 2021 r., gminy mają szansę na wyrażanie chęci podpisania porozumienia – w sprawie programu „Czyste Powietrze” – uwzględniającego nowe bonusy dla gmin. Dzięki temu samorządy będą korzystać z pakietu startowego na uruchomienie punktu informacyjno-konsultacyjnego i podwyższonej refundacji kosztów za złożone wnioski. Premiowane będą też gminy, które tych wniosków złożą najwięcej.
O wsparcie z Funduszy Europejskich – na inwestycje mające na celu wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych – będzie się można starać od 31 marca do 28 maja 2021 r. Na wnioski przedsiębiorców czeka Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki, który rozdysponuje 80 mln zł, w tym 30 mln zł dla projektów realizowanych na terenie województwa śląskiego.











