Dla górnictwa węgla kamiennego miniony rok był czasem dalszego znaczącego spadku zapotrzebowania na węgiel, zmniejszonego wydobycia i przychodów oraz narastających strat spotęgowanych pandemią COVID-19. Horyzont działania kopalń określono do 2049 r.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu pozyskało unijną dotację na budowę źródła gazowego produkującego energię elektryczną i cieplną w skojarzeniu. Wartość inwestycji to blisko 27 mln zł, a jej zakończenie przewidziano w drugim kwartale 2023 r.
Białostocki magistrat wprowadził do użytku pierwsze trzy auta elektryczne. Za zasilane prądem modele Urząd Miasta zapłacił ok. 278 tys. zł w przetargu rozstrzygniętym dwa miesiące temu.
Komisja Europejska zgodziła się na przedłużenie funkcjonowania aukcyjnego systemu wsparcia dla producentów energii ze źródeł odnawialnych o sześć miesięcy, do 31 grudnia 2021 r. Dotychczasowy system aukcyjny, zatwierdzony decyzją KE z 13 grudnia 2017 r. był przewidziany na okres od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2021 r.
O zakończeniu największego w historii Łodzi programu termomodernizacji, w którym odnowiono infrastrukturę 66 szkół i przedszkoli, poinformowały we wtorek, 29 grudnia władze Łodzi. Placówki zyskały ekologiczne ogrzewanie - są też cieplejsze, tańsze w utrzymaniu i mają nowe elewacje.











