Grupa Orlen pozyskała partnera do realizacji inwestycji w blok gazowo-parowy w Ostrołęce, którym zostanie PGNiG. Trójstronna umowa daje PKN Orlen i Enerdze wiodącą pozycję w projekcie.
Pod koniec listopada 2020 r. po polskich drogach jeździło ponad 17 tys. aut elektrycznych – wynika z najnowszego "licznika elektromobilności" prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Od stycznia do końca listopada przybyło ich 8 125, a więc wzrost wyniósł 120 proc. rok do roku.
Nad kompleksowym ekosystemem inteligentnych opakowań zwrotnych pracuje konsorcjum trzech instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz. Z rozwiązania mają skorzystać głównie przedsiębiorstwa z sektora e-commerce.











