Wczoraj, w czwartek o godz. 13.15 padł rekord zapotrzebowania na moc w polskim systemie elektroenergetycznym. Według danych operatora systemu przesyłowego PSE, najwyższe w historii zapotrzebowanie wyniosło 26 817 MW. Poprzedni rekord - 26 504 MW - padł 25 stycznia 2019 r.
Zaledwie 30 proc. uczestników badania uważa, że warto naprawiać sprzęt RTV/AGD – wynika z raportu „Naprawiamy czy wyrzucamy”, przygotowanego na zlecenie spółki Tauron. Najczęściej kupowanym urządzeniem jest telewizor.
135 paneli solarnych zamontowanych zostało na dachu zajezdni autobusowej wrocławskiego MPK przy ulicy Obornickiej. Instalacja pokryje połowę zapotrzebowania energetycznego hali i w skali roku pozwoli zaoszczędzić 30 tys. zł.
Sejm skierował do komisji energii, klimatu i aktywów rządowy projekt zmiany prawa energetycznego, przewidującego m. in. montaż tzw. inteligentnych liczników czy stworzenie Centralnego Systemu Informacji o Rynku Energii.
Gospodarstwa domowe korzystające z taryf Enea, PGE Obrót oraz Tauron zapłacą od 1 stycznia 2021 r. średnio o 3,5 proc. więcej za energię elektryczną - poinformował Urząd Regulacji Energetyki. Prezes URE zatwierdził taryfy trzem z czterech tzw. sprzedawców z urzędu.











