1 / 27

Po uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu zakończył się pierwszy dzień tegorocznego kongresu Envicon. Zobacz nasze podsumowanie!

Pierwszą sesję na Envicon Environment 2017 zdominowała dyskusja na temat circular economy (gospodarki o obiegu zamkniętym). Nie zabrakło też tematu cyfryzacji, organizacji przez Polskę kongresu COP24 oraz kwestii dofinansowań unijnych na ochronę środowiska.

Circular economy głównym tematem pierwszej sesji na kongresie ENVICON Environment

Dużym zainteresowaniem cieszył się też panel na temat gospodarki odpadami. Eksperci byli zgodni: najwyższy czas zakończyć fazę planowania i zacząć wdrażać GOZ w realnych warunkach.

Envicon Environment: GOZ cały czas w sferze planów. Potrzeba konkretnej strategii

Kolejną kwestią poruszaną przez panelistów podczas jednej z sesji tematycznych była problematyka odnawialnych źródeł energii oraz ich miejsca w polskim miksie energetycznym.

Odnawialne źródła są potrzebne polskiej energetyce. Chodzi m.in. o bezpieczeństwo energetyczne

Wśród branży wod-kan nieprzerwanie od kilku miesięcy wzbudza temat ustawy Prawo wodne oraz wszystkich możliwych konsekwencji, jakie będzie miało jej wprowadzenie w Polsce. W dyskusji brał udział Piotr Czarnocki z Ministerstwa Środowiska, który zapowiedział możliwość wprowadzenia taryf za wody opadowe i roztopowe.

Opłaty za deszczówkę będą uwzględniane w taryfach? Ministerstwo chce takiego zapisu

Z kolei podczas sesji poświęconej biznesowi i eksportowi zielonych technologii udział wzięli przedstawiciele aż czterech polskich ministerstw. Wspólnie przekonywali, że współpraca administracji i przedsiębiorców może się opłacić obu stronom.

MSZ: Będzie wsparcie dla biznesu w eksporcie zielonych technologii [WIDEO]

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj