Reklama

envicon 2023 ad1a

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2020 - ruszają zapisy!

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2020 - ruszają zapisy!
jw
13.12.2019, o godz. 12:18
czas czytania: około 2 minut
0

Rozpoczęła się rejestracja na Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2020. Wydarzenie organizowane przez redakcję miesięcznika "Zieleń Miejska" odbędzie się 14 lutego 2020 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– To nasze prominentne przedsięwzięcie, nierozerwalnie związane z targami Gardenia w Poznaniu – zaznacza Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”, organizatorka wydarzenia.

– Stolica Wielkopolski na trzy dni (13-15 lutego 2020 r.) zamieni się oazę zieleni, a konferencja organizowana przez naszą redakcję będzie stanowić świetną bazę wymiany wiedzy i doświadczeń. Nie możemy przejść obojętnie wobec zmian klimatu, które mają wpływ na naszą codzienność. Stąd też najbliższą edycję wydarzenia poświęcimy właśnie temu tematowi. A od dziś można się na nią zarejestrować – dodaje.

Wystąpienia prelegentów zostały zebrane w dwa tematyczne panele. Podczas pierwszego z nich – “Zieleń dla klimatu” przez wszystkie przypadki zostanie odmienione zagadnienie “zmiany klimatu”. Nie zabraknie informacji na temat planów adaptacji do zmian klimatu w miastach, doboru i pielęgnacji roślin w czasie suszy, tworzenia zielonych przystanków czy też wdrażania rozwiązań opartych na przyrodzie (nature based solutions). Zwieńczeniem sesji będzie panel dyskusyjny “Miasta vs. zmiany klimatu”, do którego udziału zapraszani są wszyscy uczestnicy.

ZAREJESTRUJ SIĘ!

Z kolei drugi panel “Klimat dla zieleni” zaplanowany jest dość przewrotnie – mowa będzie nie tylko o tworzeniu klimatu miasta poprzez niewielkie założenia zieleni, oryginalne place zabaw dla dzieci i dorosłych czy wykorzystywanie coraz bardziej wielofunkcyjnych mebli miejskich, ale także o komunikacji z mieszkańcami na przykładzie doświadczeń Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Dopełnieniem bloku tematycznego może okazać się wystąpienie dotyczące marketingu terytorialnego i tego, jak istotne w dzisiejszych czasach jest zwrócenie uwagi na sposób postrzegania miasta przez jego użytkowników.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Grupą MTP. Rejestracja upoważnia do bezpłatnego wstępu na teren targów Gardenia w dniu wydarzenia.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023