1 / 5

W czwartek rozpoczynają się w Poznaniu targi Gardenia 2019. Wśród wielu wydarzeń towarzyszących na szczególną uwagę zasługuje Forum Miejska Sztuka Ogrodowa organizowane przez redakcję miesięcznika „Zieleń Miejska”, które odbędzie w czwartek w pawilonie nr 15.

Wzorem ubiegłych lat Gardenia 2019 adresowana jest do branży ogrodniczej oraz florystyczno-dekoracyjnej. W Poznaniu pojawią się wystawcy z wielu krajów, m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii oraz oczywiście z Polski.

Organizatorzy spodziewają się tysięcy zwiedzających, zainteresowanych nowymi trendami na zbliżający się sezon. Przygotowano dla nich wystawę produktów i rozwiązań, które swoją tematyką obejmują wszystkie sektory ogrodnicze. Na uczestników czekają ekspozycje maszyn, narzędzi, sprzętu i artykułów ogrodniczych, nawozów, środków ochrony roślin, podłoży czy mebli ogrodowych.

Targi Gardenia 2019 to bogaty program wydarzeń towarzyszących, będących źródłem rzetelnych praktyk oraz fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Odbędzie się cykl spotkań, których celem jest podzielenie się wiedzą oraz zainicjowanie debaty na temat wyzwań ważnych dla ogrodnictwa i architektury krajobrazu. W programie przewidziane są m.in. Forum Miejska Sztuka Ogrodowa pt. „Wyzwania architekta krajobrazu”, Kongres Liderów Branży Ogrodniczej czy Forum Architektów Krajobrazu.

Uczestnicy będą mogli wziąć także udział w cyklu warsztatów pod hasłem „Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą – porady i wykłady dla profesjonalistów”. Tradycyjnie Gardenii towarzyszyć będzie konkurs Inspiracje-Aranżacje, warsztaty pt. „Las w żarówce” poprowadzi Wojtek Wardecki, a Marek Jezierski zaprosi uczestników do kolejnej edycji „Ogrodu marzeń tworzonego z pasją”. Natomiast „Rodzinne warsztaty ogrodnicze” poprowadzi Witold Czuksanow.

Tragi Gardenia 2019 potrwają od 21 do 23 lutego.

Czytaj więcej

Skomentuj