Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Freedom Szczecin "zacumował" w Parku Wolności

Freedom Szczecin
09.04.2019, o godz. 11:24
czas czytania: około 1 minuty
0

Gigantyczne urządzenie zabawowe w postaci linowego statku o nazwie "Freedom Szczecin" pojawiło się na terenie budowanego Parku Wolności w szczecińskich Podjuchach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Budowa Parku Wolności w szczecińskich Podjuchach dobiega końca. Pozostało uruchomienie fontanny i dokończenie wokół niej nawierzchni. Właśnie zmontowana została największa atrakcja parku, czyli gigantyczny statek zabawowy dla dzieci. To projekt realizowany w ramach szczecińskiego budżetu obywatelskiego z 2018 r. o nazwie “Freedom Szczecin – najlepszy plac zabaw w mieście”. Zamontowanie linowego statku zajęło wykonawcom kilka dni. Wcześniej przygotowane zostały fundamenty. Urządzenie przyjechało na plac budowy w kilku częściach, które łączone były już na miejscu. Wokół statku znajdować się będzie syntetyczna nawierzchnia bezpieczna.

Budowa szczecińskiego Parku Wolności kosztować będzie w sumie 3,35 mln zł. W tej kwocie znajduje się również koszt realizacji statku. Planowane zakończenie budowy całości to przełom kwietnia i maja br. Park w Podjuchach stanie się tym samym zupełnie nowym miejscem na mapie Szczecina. Znalazły się tutaj alejki, trawniki, 129 drzew liściastych oraz ponad 600 krzewów. Zamontowano oświetlenie parkowe, wykonano place zabaw, przygotowano także ogrodzony wybieg dla psów. Są ławki, kosze na śmieci, bieżnia z urządzeniem pomiarowym, znajdzie się także poidełko dla ptaków.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024