Ruszyły nabory wniosków o dotacje na budowę i remonty dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Można składać w urzędach wojewódzkich do 12 kwietnia.

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych są przeznaczone na dofinansowanie modernizacji i budowy dróg lokalnych. W ciągu 10 lat na ten cel trafi 36 mld zł.

Kilka tygodni temu opublikowany został wykaz kwot z FDS dla poszczególnych województw na rok 2019, z podziałem na inwestycje jednoroczne i wieloletnie. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że pieniędzy będzie więcej niż w, realizowanym do tej pory, Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. To dlatego wojewodowie musieli zweryfikować listy zadań zgłoszonych przez samorządy i dostosować je do kryteriów FDS.

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Maksymalna dotacja może wynieść 30 mln zł i sięgać od 50 do 80 proc. wartości inwestycji. Będzie też uzależniona od dochodów samorządu – mniej zamożne powiaty i gminy będą mogły liczyć na większe wsparcie. Jeden samorząd może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj