1 / 7

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia 2017 odbędą się w dniach 2-4 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Termin jest nieprzypadkowy – zbiega się bowiem z początkiem kalendarzowej wiosny i rozpoczęciem prac ogrodniczych.

Jak co roku na targach Gardenia można liczyć na różnorodność oferty i przygotowane z okazji wydarzenia rabaty. W jego ramach odbędzie się też cykl warsztatów prowadzonych przez telewizyjne gwiazdy. Nie zabraknie możliwości uzyskania porady odnośnie aranżacji zielonej przestrzeni, jak i spotkań dla profesjonalistów.

Sukces Gardenii 2016 sprawił, że tegoroczna odsłona targów cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony wystawców. Powierzchnia wystawiennicza stale rośnie, a udział w wydarzeniu potwierdzili liderzy branży ogrodniczej.

W gronie wystawców pojawią się także firmy dotychczas nieznane na polskim rynku. – Wzrost liczby wystawców to część długofalowej strategii rozwoju targów Gardenia – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Liczyliśmy, że w tym roku również nastąpi postęp w tym zakresie. Jednak obecna ilość zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania – dodaje.

Zdecydowana większość wystawców, którzy regularnie uczestniczą w Gardenii, planuje zaprezentować szerszą ofertę produktów i usług. To podejście przekłada się na wzrost powierzchni poszczególnych stoisk.

Miejska Sztuka Ogrodowa po raz jedenasty

Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, rewitalizacja Łodzi, zieleń miejska w mikroskali, idea slow city, bezpieczny i niedrogi plac zabaw, inwestycje w dog parki, marketing ośrodków miejskich i oprogramowanie dla branży – to tylko kilka z tematów, które pojawią się podczas XI edycji seminarium Miejskiej Sztuki Ogrodowej.

Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się 2 marca jest miesięcznik „Zieleń Miejska”. Konferencja jest kierowana do zarządców terenów zieleni, wykonawców, producentów, ogrodników, jak również do architektów i architektów krajobrazu.

– Od jedenastu lat wydarzenie współorganizujemy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Każdego roku staramy się, by program był interesujący, zróżnicowany pod względem tematycznym i aby wpisywał się w najnowsze trendy. Wśród prelegentów zawsze znajdują się praktycy, którzy analizują poszczególne zagadnienia, bazując na swoim bogatym doświadczeniu – podkreśla Judyta Więcławska, redaktor prowadząca „Zieleń Miejską”.

– W ubiegłym roku w naszej konferencji uczestniczyło ponad 700 osób. To dla nas sygnał, że branża chce się szkolić, wciąż poszukuje inspiracji i miejsca do wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że i ta edycja przypadnie naszym odbiorcom do gustu – dodaje.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. stali współpracownicy miesięcznika „Zieleń Miejska”. W ramach seminarium zostaną ogłoszone wyniki konkursu „Inspiracje w przestrzeni”.

Aktywne OSTO

Podczas targów odbędzie się kolejna odsłona konkursu Inspiracje-Aranżacje, tym razem opartego na motywie ogrodu z książką. Budowa ogrodów pokazowych nastąpi na oczach zwiedzających. Uczestnikom konkursu pokibicuje Maja Popielarska, a zwycięzców wyłoni publiczność.

Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, które przygotowało również debatę przedstawicieli stowarzyszeń działających na rzecz środowisk związanych z kształtowaniem terenów zieleni. Spotkanie, które odbędzie się 2 marca, ma na celu zacieśnianie współpracy i uzgadnianie wspólnych stanowisk w sprawach istotnych dla branży.

Uwaga, konkurs!

Chcesz wygrać bilet na Gardenię 2017? Napisz w komentarzu do tego wpisu dlaczego to właśnie Tobie mamy przekazać bezpłatną wejściówkę. Do rozdania mamy 5 podwójnych zaproszeń.

Spośród komentarzy wybierzemy 5 najlepszych, które opublikujemy w osobnej informacji na Portalu Komunalnym. Wyniki konkursu już w środę, 18 stycznia. Do dzieła!

Czytaj więcej

9 Komentarze

 1. Mam ogród który potrzebuje aranżacji, na Gardenii szukać będę inspiracji. Ogród do stworzenia od podstaw więc moźna poszalec, oboje z mężem chcielibyśmy podpatrzyć profesjonalistów i stworzyć niepowtarzalny ogród marzeń.

 2. Zbliża się wiosna, więc moja w tym głowa, by zadowolona była ……
  przyszła teściowa!
  Ona się pracy i nowości nie boi, każdego roku ogród w barwne kwiatki stroi. Korzystając z konkursowej sposobności, chciałabym jej dać te bilety, sprawiając wiele radości

 3. Dlaczego wejściówka to moje marzenie…? ponieważ:
  1. OGRODNICTWO TO POEZJA – dla tej poezji zostawiłam studia z germanistyki 🙂 I co najważniejsze NIE ŻAŁUJĘ !!!
  2. W OGRODNICTWIE trzeba być “on time” a targi są najlepsza ku temu okazją 🙂
  3. Pasjonując się OGRODNICTWEM a także ARCHITEKTURĄ KRAJOBRAZU zarażam moją pasją wszystkich wokoło…. 🙂

  Byłabym na TARGACH GARDENIA w Poznaniu po raz pierwszy – MARZENIE 🙂

 4. Gardenia. Gardenia !
  Byłam raz , chce jeszcze raz.
  Nie zapomniane wraażenia. Jako architekt krajobrazu nie może mnie tam zabraknąć.
  Targi Gardenii są dla mnie napędem na dalszy sezon ogrodnictwa.
  Będę wdzieczna jezeli znów bede miala przyjemnosc uczestniczyć z Wami w Targach 2017.

Skomentuj