Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Gardenia 2018 już od czwartku w Poznaniu!

Gardenia 2018 już od czwartku w Poznaniu!
dom
20.02.2018, o godz. 9:04
czas czytania: około 4 minut
0

Targi Gardenia 2018 rozpoczną się już w czwartek 22 lutego i potrwają do soboty. To okazja, aby poszukać oryginalnych gatunków roślin i zaczerpnąć wiedzy o nowych trendach i rozwiązaniach w branży zieleniarskiej. Odbędą się wydarzenia eksperckie, w tym organizowane przez "Zieleń Miejską" Forum Miejska Sztuka Ogrodowa.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Targi Gardenia na terenie MTP to najlepsze miejsce, by zapoznać się z nowymi odmianami roślin i kwiatów, a także szeroką ofertą drzew, krzewów ozdobnych, nasion zbóż, traw i warzyw. W pawilonach targowych pojawią się nowe modele narzędzi i sprzętu ogrodniczego. Pobyt na targach dostarczy wiedzy na temat nowości w kategorii torfów, podłoży, akcesoriów do nawadniania, a także elementów małej architektury ogrodowej. Udział w imprezie to moc inspiracji oraz możliwość czerpania wiedzy na temat projektowania ogrodów lub tworzenia trwałych kompozycji roślinnych na tarasach czy balkonach.

Co warto zobaczyć?

Poznańskie targi to doskonała do poznania nowych trendów w ogrodnictwie. Ciekawe pomysły na piękną aranżację zieleni będzie można zobaczyć m.in. w pawilonie nr 6. Zlokalizowane tam będą ogrody pokazowe przygotowane w ramach konkursu “Inspiracje-Aranżacje”, który od lat jest jedną z ciekawszych atrakcji podczas targów. W tym roku hasłem przewodnim ogrodów jest “Miejski wędrowiec”. Wiele pięknych kompozycji roślinnych znaleźć będzie można również na stoiskach polskich i zagranicznych producentów zlokalizowanych w “zielonym” pawilonie 3A.

Uczestnicy Gardenii muszą przygotować się na trzy bardzo intensywne dni. Produkty
i usługi zaprezentują setki wystawców z całego świata, którzy, prócz wielu nowości, pokażą także dobrze znane bestsellery.

Ogromna powierzchnia i wydarzenia dla ekspertów

W trakcie zwiedzania ekspozycji wystawienniczej zlokalizowanej na terenie pięciu pawilonów zajmujących powierzchnię 35 tys. m.kw. odwiedzający będą mogli wziąć udział także w kilku interesujących wydarzeniach towarzyszących.

Pierwszego dnia targów, w czwartek 22 lutego, w Sali Ziemi odbędzie się Forum “Miejska Sztuka Ogrodowa” organizowane przez czasopismo “Zieleń Miejska”. Tematem przewodnim jest “Miasto dla natury”. Spotkanie ze specjalistami to okazja do zastanowienia się, jak daleko zaszła ingerencja człowieka w miejską przyrodę. Rozwiązana zostanie wówczas także siódma edycja konkursu “Inspiracje w przestrzeni” na najlepszy projekt ogrodu terapeutycznego, który zostanie zrealizowany przez firmę Abrys przy jednej ze szkół specjalnych w Poznaniu.

Zapisy uprawniające do bezpłatnego udziału w Forum “Miejska Sztuka Ogrodowa” 2018 trwają tylko do środy (21.02) na stronie zielenmiejska.abrys.pl.

Wieloma cennymi radami na temat pielęgnacji różnych gatunków roślin podzieli się Marek Jezierski, współtwórca programu “Rok w Ogrodzie”, który podczas targów poprowadzi projekt “Ogród marzeń tworzony z pasją”. Udział w tym wydarzeniu to gwarancja uzyskania wskazówek na temat wysiewu, upraw warzyw i roślin, a także odpowiedź na pytanie, jak je odpowiednio przycinać. Zaprezentowane zostaną też sprawdzone rozwiązania w zakresie pielęgnacji trawnika czy usuwania chwastów.

Wszystkim żądnym wiedzy sprzedażowej pomogą praktycy z zakresu skutecznej obsługi klienta, zwiększania wartości koszyka zakupowego, efektywnej rotacji produktów, którzy w piątek poprowadzą Kongres Liderów Branży Ogrodniczej. Podczas targów odbędzie się również Forum Architektów Krajobrazu, podczas którego zostaną zaprezentowane pomysły na połączenie dwóch przestrzeni – domu i ogrodu. Blogerzy, vlogerzy i influencerzy z branży ogrodniczej mogą natomiast wziąć udział w Forum Promotorów Ogrodnictwa.

Zobacz naszą relację z targów Gardenia 2017:

Gardenia 2017 – zobacz naszą relację z największych targów ogrodniczych! [WIDEO]

Zielone miasta

Podczas Targów Gardenia odbędzie się również debata “Zielone Miasto” organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Organizatorzy spotkania zamierzają odpowiedzieć na pytania, czy Poznań jest zielonym miastem, czy też tylko w tę zieleń się “ubiera”; dlaczego jest coraz mniej drzew przy ulicach; po co komu ogród społeczny w mieście; w jaki sposób mieszkańcy mogą włączyć się w tworzenie zielonego ekosystemu oraz co miejskie instytucje robią, aby żyło nam się w mieście lepiej.

Jednocześnie przedstawione zostaną działania podejmowane przez miejskie instytucje, stowarzyszenia oraz lokalnych aktywistów związanych z ogrodami społecznymi, edukacyjnymi i zazielenianiem ulic. Będzie także okazja do dyskusji o współpracy miast i mieszkańców na rzecz zieleni. W rozmowie będą uczestniczyli przedstawiciele m.in. Zarządu Zieleni Miejskiej i Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, ogrodów społecznych oraz inicjatywy Zielone Miasto.

Program wydarzeń Gardenii urozmaicą warsztaty z projektowania ogrodu i porady w ramach pogotowia projektowego. W sobotę 24 lutego, czyli ostatniego dnia targów, o roli roślin w życiu codziennym człowieka opowie Diana Szczęsna, botanik na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas Gardenii nie zabraknie możliwości zakupu roślin i narzędzi. Dla pasjonatów kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadaczy drzew owocowych i krzewów ozdobnych przygotowano Kiermasz Ogrodniczy. Wystawcami będą m.in. centra ogrodnicze, ogrodnicy, szkółkarze, a także firmy mające w swojej ofercie zdrową żywność z ogrodu.

Zobacz targi Gardenia 2017 od środka! [GALERIA]

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024