Władze Gdańska poinformowały, że o kolejny miesiąc, czyli do końca kwietnia, migranci wojenni z Ukrainy będą mogli korzystać z darmowej komunikacji.

“Zarządzenie w tej sprawie podpisze w najbliższych dniach prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Podobnie zdecydowały gminy zrzeszone w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej” – poinformował inspektor Referatu Prasowego UM w Gdańsku Jędrzej Sieliwończyk.

Wsparcie na wielu płaszczyznach

– Pomagamy w każdy możliwy sposób, przygotowaliśmy sztab Gdańsk Pomaga Ukrainie. Koordynujemy pomoc rzeczową, psychologiczną, prawną. Nieodpłatne przejazdy dla wojennych uciekinierów to kolejne narzędzie, które usprawnia i porządkuje kwestie ich pobytu w naszym mieście – powiedziała cytowana w komunikacie Aleksandra Dulkiewicz.

Zasady darmowej komunikacji

Nieodpłatne przejazdy dla migrantów wojennych z obywatelstwem ukraińskim będą odbywały się na podstawie: paszportu ze stemplem wjazdowym od daty 24 lutego 2022 roku lub karty pobytu uchodźcy, a także na podstawie tymczasowego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

– Dzięki takiemu rozwiązaniu Ukrainki i Ukraińcy będą mogli w łatwy sposób dotrzeć do punktów informacyjnych i innych miejsc pomocy – tłumaczy cytowany w komunikacie wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski.

Wojenni migranci z Ukrainy z darmowej komunikacji miejskiej w Gdańsku mogą korzystać od 28 lutego 2022 roku.

Czytaj więcej

Skomentuj