Ponad pół tysiąca osób odwiedziło w minioną sobotę Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Zorganizowany przez Zakład Dzień Otwarty był okazją do tego by na własne oczy zobaczyć co dzieje się odpadami po opróżnieniu domowego kosza na śmieci.

15 października niedostępny na co dzień obiekt po raz pierwszy w historii funkcjonowania Zakładu otworzył przed mieszkańcami swoje podwoje. I warto było, okazało się, że zainteresowanych funkcjonowaniem Zakładu było wielu. – Odwiedziły nas całe rodziny, rowerzyści, a nawet pary zakochanych. Co ciekawe, wizyta w Zakładzie dla większości wiązała się z ogromnym zaskoczeniem. Zakład Utylizacyjny z racji pełnionej funkcji – składowania odpadów – kojarzony jest z miejscem delikatnie mówiąc nieestetycznym, a tym samym nieprzyjaznym do przebywania i pracy. Tymczasem na własne oczy przekonali się, że mamy do czynienia z bardzo nowoczesnym spełniającym restrykcyjne unijne wymogi obiektem. Odwiedzający nas gdańszczanie nie szczędzili pozytywnych opinii – podsumowuje Dzień Otwarty w Zakładzie Mariusz Gołębiewski z Zakładu Utylizacyjnego.

Gości po terenie zmodernizowanego Zakładu Utylizacyjnego oprowadzali jego pracownicy. Zwiedzający prześledzili drogę odpadów jakie trafiają do sortowni, zobaczyli także park maszynowy. Na pytania gości odpowiadali specjaliści, a najczęściej zadawane pytania dotyczyły właściwego postępowania z odpadami w domu, a także systemu dualnego oraz selektywnej zbiórki.

Odwiedzający tego dnia mogli także na preferencyjnych zasadach pozbyć się zalegającego w domach zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz innych wielkogabarytowych opadów. Do Zakładu trafiło tego dnia 50 sztuk sprzętu, głównie wysłużone lodówki, pralki i telewizory.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj