Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Gdańsk: nowe autobusy, nowe połączenia i darmowa komunikacja dla uczniów

Gdańsk: nowe autobusy, nowe połączenia i darmowa komunikacja dla uczniów
szp
26.03.2018, o godz. 12:35
czas czytania: około 1 minuty
0

46 autobusów - w tym 26 przegubowych i dwa dziesięciometrowe minibusy - zakupi spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Do ponad 70,5 mln zł wyłożonych przez GAiT miasto dołoży brakujące 9 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Przetarg na dostawę autobusów wygrała firma EvoBus Polska, która była jedynym oferentem. Proponowana przez nią kwota to 79,4 mln zł. Gdańska spółka przeznaczyła na ten cel 70,5 mln zł.

– Po przeanalizowaniu cen w analogicznych przetargach uznaliśmy, że zaoferowana cena jest porównywalna do wartości zakupów pojazdów w innych miastach. Dlatego też dołożymy brakujące środki na zakup 46 nowych autobusów – wyjaśnia prezydent miasta Paweł Adamowicz. – Konsekwentnie dążymy do polepszenia jakości usług komunikacji miejskiej i dostosowania jej do potrzeb mieszkańców.

W ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy firma EvoBus dostarczy do Gdańska pojazdy Mercedes-Benz Citaro. Prezydent miasta przypomina, że zakup autobusów to kolejna inwestycja w miejski tabor po zakupie 15 tramwajów, które mają wyruszyć na ulice pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Gdańsk zapowiada też większą liczbę połączeń: nową linię 258 i dodatkowe kursy na kilku już istniejących. Od 1 lipca wprowadzone zostaną bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży. Komunikacją miejską za darmo będą mogły jeździć przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół zawodowych i średnich. Warunkiem będzie posiadanie, funkcjonującej od kilku miesięcy, Karty Mieszkańca.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024