Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Gdańsk rozda ok 8 tys. sadzonek kwiatów mieszkańcom

Gdańsk rozda ok 8 tys. sadzonek kwiatów mieszkańcom
09.06.2021, o godz. 14:05
czas czytania: około 1 minuty
0

Gdańsk przybiera letnią szatę i zmienia ozdobne kwiaty. Usuwane z miejskich kwietników bratki i stokrotki zostaną rozdane mieszkańcom w ramach akcji „Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Posadzone wczesną wiosną bratki i stokrotki są jeszcze w dobrej kondycji i ozdobić mogą nie jeden balkon czy przydomowy ogród. W związku z tym, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zdecydował, że zamiast trafić na kompost, zostaną one wykopane i rozdane zainteresowanym mieszkańcom miasta. Tym razem w dobre ręce gdańszczan trafi około 8 tysięcy sztuk sadzonek.

Osoby wybierające się po kwiaty powinny wziąć ze sobą opakowania, najlepiej tacki lub doniczki.

W miejsce wiosennych kwiatów, zostaną posadzone te, które doskonale będą wyglądały i sprawdzą się w sezonie letnim. Sezonowe gatunki trafiły już do donic, kwietników i wież kwiatowych. Tego lata w Gdańsku dominować będą: begonie, petunie, smagliczki, aksamitki, starzec pospolity, kocanki, koleus, dalie oraz gaura.

Na szczególną uwagę zasługują kompozycje posadzone w wieżach kwiatowych. Zdobią one te miejsca w mieście, gdzie nie można założyć kwietnika. Składają się z blisko 100 skrzynek różnej wielkości, w których posadzonych zostało łącznie 2 640 sztuk roślin. Wieże znalazły swoje miejsce w Śródmieściu, przy ul. Opata Jacka Rybińskiego, ul. Gościnnej, ale także przy Cmentarzu Łostowickim, Cmentarzu Centralnym Srebrzysko oraz na Skwerze Józefa Piłsudskiego. W ramach tzw. drugiego nasadzenia posadzonych zostanie łącznie 31 062 sztuk kwiatów.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023