Aż 79 drzew zostanie posadzonych w sobotę, 6 listopada wzdłuż ul. Obrońców Wybrzeża na gdańskim Przymorzu. Początek akcji o godz. 13.00.

79 drzewek lipy drobnolistnej zostanie posadzonych na kilometrowym odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Miejsce nasadzeń będzie oznakowane winderami. W wydarzeniu weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, radni miejscy i radni dzielnicowi. Sadzenie rozpocznie się o godzinie 13.00.

To nie pierwsza akcja sadzenia drzew w Gdańsku

To już kolejna taka akcja. W październiku wzdłuż al. Macieja Płażyńskiego mieszkańcy i władze miasta również sadzili lipy.

Punktualnie o godz. 11.00 w sobotę, 25 września w pobliżu wejścia na ogródki działkowe im. Obrońców Poczty Polskiej zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa chętnych do sadzenia nowych drzewek. Nieopodal biegnie, na granicy Brzeźna i Wrzeszcza Dolnego aleja Macieja Płażyńskiego. Do dyspozycji uczestników akcji były szpadle i rękawiczki. Wśród chętnych do sadzenia obecni byli prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i jej zastępca ds. zrównoważonego rozwoju Piotr Grzelak.

– Po pierwsze jest to miejsce, które ludzie często mijają, odwiedzają, ale też bardzo świadomie chcemy budować szpalery drzew w Gdańsku. Być może Aleja Lipowa utworzona przez burmistrza Gralatha, zainicjowana przed wiekami będzie naszą inspiracją – powiedziała prezydent Gdańska.

Już wówczas Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku zapowiadał, że niebawem nowe nasadzania prowadzone będą w różnych punktach miasta.

 

Czytaj więcej

Skomentuj