Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: sadzenie drzew

Łącznie artykułów: 19.

Najpierw sprzątali, teraz posadzą drzewa

Najpierw sprzątali, teraz posadzą drzewa

28.04.2025
0

Zakończyła się czwarta edycja proekologicznej kampanii Kręci nas recykling. Zaangażowanie wolontariuszy i kierowców z całej Polski sprawiło, że zebrano aż 57 ton śmieci z terenów zielonych oraz 25 tys. zużytych opon. Przypieczętowaniem wspólnego sukcesu będzie posadzenie przez organizatora – Oponeo.pl – rekordowej liczby 6279 drzew.

Światowy Dzień Ziemi 2025. Razem dla naszej planety!

Światowy Dzień Ziemi 2025. Razem dla naszej planety!

Dziś, 22 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – globalne święto, które jednoczy miliardy ludzi na całym świecie w trosce o naszą wspólną planetę. To doskonała okazja, by zastanowić się nad wyzwaniami środowiskowymi, z jakimi się mierzymy, oraz podjąć konkretne działania na rzecz zrównoważonej przyszłości. W tym roku hasło przewodnie przypomina nam o sile wspólnoty i konieczności współpracy w ochronie Ziemi. Jak możemy się zaangażować i co każdy z nas może zrobić dla Ziemi?

Katowice ruszają z kolejną edycją Zielonego Budżetu

Katowice ruszają z kolejną edycją Zielonego Budżetu

21.02.2025
0

Już po raz szósty mieszkańcy Katowic będą mogli zgłaszać pomysły na zazielenienie swojego otoczenia. Wnioski do Zielonego Budżetu można składać od 10 marca do 7 kwietnia. Podobnie jak w latach poprzednich miasto przeznaczy na ten cel 3 mln zł w podziale na zadania lokalne oraz projekty ogólnomiejskie.

Lublin wciąż inwestuje w zieleń

Lublin wciąż inwestuje w zieleń

21.10.2023
0

Jesień to najlepszy czas na sadzenie drzew, krzewów i bylin. Nowa zieleń pojawia się już na ulicach Lublina. Na ul. Sądowej posadzono nowe krzewy, niebawem pojawią się też tam drzewa. Z kolei prace brukarskie poprawiające warunki życia drzew oraz przygotowujące teren pod rośliny rozpoczęły się na ul. Narutowicza, a wkrótce ruszą w innych częściach centrum.

Akcję sadzenia drzew z prezydentem Andrzejem Dudą poprzedziła wycinka

Akcję sadzenia drzew z prezydentem Andrzejem Dudą poprzedziła wycinka

06.10.2023
0

Las to azyl, ostoja i miejsce ukojenia. Wszyscy wiemy, jak bardzo potrzebne są lasy; trzeba popularyzować ich sadzenie - powiedział prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą wziął we wtorek udział w akcji #sadziMy na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (woj. świętokrzyskie). Szkoda tylko, że na potrzeby uroczystości wycięto kilka drzew.

Gdańsk rozpoczyna sezon sadzenia drzew

Gdańsk rozpoczyna sezon sadzenia drzew

22.03.2022
0

Pierwszy dzień wiosny, 21 marca, to symboliczne rozpoczęcie nowego sezonu sadzenia drzew. Wczoraj i dziś na ulicy Sikorskiego pojawi się 70 dorodnych, 6 metrowych lip i klonów - poinformowała w poniedziałek prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Dzięki butelkomatom posadzą nowe drzewa

Dzięki butelkomatom posadzą nowe drzewa

Mieszkańcy mogą już korzystać z pierwszych butelkomatów, które pojawiły się w Białymstoku. To pilotażowa akcja, która ma przynieść konkretne korzyści – za pieniądze uzyskane ze sprzedaży butelek zostaną kupione sadzonki drzew.

Las z 70 tysiącami drzew pojawi się w krakowskiej Nowej Hucie

Las z 70 tysiącami drzew pojawi się w krakowskiej Nowej Hucie

28.03.2019
0

Przy ul. Branickiej na terenie krakowskiej Nowej Huty powstanie las. To inicjatywa huty ArcelorMittal Poland, która włączyła się w miejskie obchody przypadającego w tym roku 70-lecia powstania kombinatu oraz samej dzielnicy Nowa Huta. W tym tygodniu posadzono 70 dębów, rozpoczynając akcję „70 tys. drzew na 70 lat Nowej Huty”.

css.php
Copyright © 2026