1 / 4

W Stalowej Woli odbyła się akcja sadzenia drzew i krzewów, w którą zostali zaangażowani mieszkańcy.

Akcja pod nazwą „Razem zazieleniajmy wspólną przestrzeń” odbyła się na podwórku międzyblokowym ulic Staszica, Narutowicza i Popiełuszki. Podwórko w ostatnich miesiącach było poddane całkowitej rewitalizacji, powstały ławki, chodniki, parkingi a teraz wreszcie przyszedł czas na zieleń. Posadzono m.in. jabłonie i miłorzęby japońskie (Ginkgo Biloba).

W akcji wzięli udział mieszkańcy bloków oraz przedstawiciele magistratu. W sadzeniu drzew pomagali specjaliści od zakładania zieleni miejskiej.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie zaangażowania stalowowolanów w dbałość o wspólne podwórko. Radni zachęcali mieszkańców, by w razie potrzeby wspomagali pracę zarządców zieleni i w czasie suszy podlewali nowe nasadzenia.

– Cieszę się, że udało nam się zorganizować tę akcję. To bardzo ważne, aby angażować mieszkańców w dbanie o wspólne podwórko. Dzisiaj zasadziliśmy kilka drzew i krzewów. Jestem pełna nadziei, że mieszkańcy okolicznych bloków będą o nie dbać i przede wszystkim podlewać, a roślinność będzie dawać cień w upalnie dni – mówi Renata Knap, zastępca prezydenta Stalowej Woli.

Akcja była również doskonałą okazją do integracji społecznej oraz pełniła rolę edukacyjną wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

Skomentuj