Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Szczecin: Park Majowe z kolejnymi drzewami

Szczecin: Park Majowe z kolejnymi drzewami
jw
18.10.2021, o godz. 18:48
czas czytania: około 1 minuty
0

W Parku Majowe spotkali się rodzice dzieci narodzonych w 2019 r. i posadzili wspólnie z maluchami oraz urzędnikami dęby oraz lipy. To kontynuacja akcji "Jedno dziecko, jedno drzewo".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Sobota w Parku Majowe przebiegła pod znakiem dużego, rodzinnego pikniku. Wszystko to z okazji kontynuacji przerwanej przez pandemię akcji “Jedno dziecko, jedno drzewo”. Wreszcie przyszedł moment na jej dokończenie.

Drzewo na pamiątkę

Rodzice przyszli na miejsce w towarzystwie swoich pociech. Punkt o godzinie 11 rozpoczęli sadzenie drzew. Zadeklarowali jednocześnie, że wraz ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie zieleni będą je doglądali i pielęgnowali. Dziewczynki sadziły lipy, chłopcy dęby. Najmłodsi dostali również upominki. Na sam koniec odsłonięto tablicę pamiątkową na której znalazły się imiona oraz daty 25 dzieci narodzonych w 2019 r. W przyszłości, na mapie, maluchy same będą mogły sprawdzać, gdzie znajdują się ich drzewa.

Syrenie Stawy też z nasadzeniami

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rodzice wraz z dziećmi posadzili drzewa na Syrenich Stawach. Znalazło się tam 50 lip oraz dębów. Teren został ogrodzony, a opiekunowie otrzymali klucze od furtki, by mogli przychodzić w dowolnej chwili i doglądać swoje pamiątkowe okazy.

Organizatorami akcji był Urząd Miasta Szczecin, Lasy Państwowe w Szczecinie oraz Zakład Usług Komunalnych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023