1 / 7

W Parku Majowe spotkali się rodzice dzieci narodzonych w 2019 r. i posadzili wspólnie z maluchami oraz urzędnikami dęby oraz lipy. To kontynuacja akcji “Jedno dziecko, jedno drzewo”.

Sobota w Parku Majowe przebiegła pod znakiem dużego, rodzinnego pikniku. Wszystko to z okazji kontynuacji przerwanej przez pandemię akcji “Jedno dziecko, jedno drzewo”. Wreszcie przyszedł moment na jej dokończenie.

Drzewo na pamiątkę

Rodzice przyszli na miejsce w towarzystwie swoich pociech. Punkt o godzinie 11 rozpoczęli sadzenie drzew. Zadeklarowali jednocześnie, że wraz ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie zieleni będą je doglądali i pielęgnowali. Dziewczynki sadziły lipy, chłopcy dęby. Najmłodsi dostali również upominki. Na sam koniec odsłonięto tablicę pamiątkową na której znalazły się imiona oraz daty 25 dzieci narodzonych w 2019 r. W przyszłości, na mapie, maluchy same będą mogły sprawdzać, gdzie znajdują się ich drzewa.

Syrenie Stawy też z nasadzeniami

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rodzice wraz z dziećmi posadzili drzewa na Syrenich Stawach. Znalazło się tam 50 lip oraz dębów. Teren został ogrodzony, a opiekunowie otrzymali klucze od furtki, by mogli przychodzić w dowolnej chwili i doglądać swoje pamiątkowe okazy.

Organizatorami akcji był Urząd Miasta Szczecin, Lasy Państwowe w Szczecinie oraz Zakład Usług Komunalnych.

Czytaj więcej

Skomentuj