Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Gdańskie Wody: Poszukiwani inżynierowie, którzy po wojnie pomogą w Ukrainie

Gdańskie Wody: Poszukiwani inżynierowie, którzy po wojnie pomogą w Ukrainie
PU
08.03.2022, o godz. 11:06
czas czytania: około 2 minut
0

Ukraina zaraz po wojnie będzie potrzebować inżynierów do pomocy w odbudowie i przywróceniu normalnego funkcjonowania. O takie wsparcie do branży apeluje dyrektor Gdańskich Wód.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Ryszard Gajewski namawia koleżanki i kolegów z branży, by włączyli się w pomoc. Potrzebni będą inżynierowie, melioranci, technicy, itd. W takich miejscach jak Hostomel, Buczas, czy Mariupol mamy do czynienia z katastrofą humanitarną. Uszkodzone są m. in. wodociągi, ludziom nie jest dostarczana woda pitna. Wszystko to po zakończeniu wojny trzeba będzie przywrócić do normalnego funkcjonowania.

– Proponuję więc taki udział inżynierom z Polski, żeby zgłaszać się jako wolontariusze. Trzeba się już organizować. Pomóżmy odbudować Ukrainę – apeluje Ryszard Gajewski, dyrektor Gdańskich Wód.

Nie tylko wodociągi

Potrzebni będą również specjaliści od dróg, mostów, kolei, budynków i instalacji.

– Nie możemy pomóc Ukrainie jako żołnierze, ale możemy pomóc naszą wiedzą techniczną, doświadczeniem i zdolnościami, by nasi sąsiedzi mogli wrócić do normalnego funkcjonowania – mówi dyrektor Gajewski.

Najważniejsze będzie szybkie działanie

Na początek najważniejsze będą działania doraźne, które pozwolą na uruchomienie wodociągów po usunięciu zniszczeń. Do współpracy na rzecz pomocy Ukrainie dyrektor Gajewski chce zaprosić m. in. Polską Izbę Inżynierów Budownictwa, Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”, czy Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych. Wszystkie zainteresowane wolontariatem osoby mogą kontaktować się z Gdańskimi Wodami mailowo, pod adresem [email protected]

Zatrudnią Ukraińców

Gdańskie Wody oferują również zatrudnienie obywatelom Ukrainy, którzy uciekli z obszarów objętych wojną. Zajmą się pielęgnacją zieleni, jest też stanowisko dla grafika komputerowego i specjalisty ds. modelowania danych GIS.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2024