Jesienią i zimą w pięciu gdyńskich dzielnicach posadzono ponad 20 tys. cebulek kwiatowych. Na wiosnę miasto zapowiada spektakularny rezultat, a dzięki zastosowaniu różnych gatunków i odmian kwiatów każde z miejsc będzie miało swój indywidualny charakter.

Co roku Biuro Ogrodnika Miasta Gdyni zagospodarowuje kolejne pasy zieleni i sadzi na nich kolorowe kwiaty. Ostatniej jesieni i zimy taką akcję przeprowadzono w pięciu dzielnicach, gdzie łącznie zasadzono ok. 20 tys. kwiatowych cebulek.

W rezultacie wiosną na ul. Unruga i zjeździe z obwodnicy w Chyloni pojawią się krokusy, a na placu zieleni u zbiegu ul. Wiczlińskiej i Kardynała Wyszyńskiego w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zakwitną żółte oraz biało-pomarańczowe narcyzy. Odmiana tych kwiatów w jasnożółtej barwie pojawi się także na Oksywiu.

Na rondzie przy ul. Śmidowicza i ul. Grudzińskiego wzejdą dwa rodzaje tulipanów – uwagę powinny zwrócić tulipany papuzie, które swoim wyglądem odbiegają od klasycznego wizerunku tych kwiatów. Ich ułożone w kształt kielicha płatki są postrzępione niczym ptasie pióra. Kompozycję w tym miejscu uzupełnią szachownice kostkowate.

Tulipany podziwiać będzie można również na ul. Gryfa Pomorskiego. Pojawią się tam w dwóch odcieniach czerwieni. W centrum Dąbrowy, przy skrzyżowaniu ul. Nowowiczlińskiej i Rdestowej, posadzono czosnki ozdobne oraz krokusy w odmianie Vanguard. Gdy ich kielichy pozostają zamknięte, obserwować możemy białą, wpadającą w jasny róż barwę, po otwarciu prezentują zaś purpurowe wnętrze. Ciekawa kompozycja powstanie na wjeździe do Gdyni od strony Rumii. Na pasie zieleni wzdłuż ul. Hutniczej nasadzono białą odmianę narcyzów oraz trzy rodzaje tulipanów – purpurowe, różowe oraz w kolorze pomarańczowo-łososiowym.

Czytaj więcej

Skomentuj