Kolejny rok z rzędu miejski ogrodnik, który odpowiedzialny jest za kształtowanie gdyńskiej zieleni, zaprasza mieszkańców do ozdobienia przestrzeni miasta kwietno-zielnymi aranżacjami. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami kompozycji, przyjmowane będą do końca sierpnia, a na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Kto może wziąć udział?

Konkurs adresowany jest dla mieszkańców,  wspólnot mieszkaniowych i instytucji działających na terenie miasta.

– Wzorem kolejnych lat przypominamy, że pod uwagę będą brane te kompozycje, które widoczne są dla jak największej liczby mieszkańców i tym samym ozdabiają miejską przestrzeń. Konkurs startuje już późną wiosną, a kończy się w sierpniu, aby można było docenić zarówno wcześnie kwitnące kompozycje, jak i te, których piękno ukazuje się wraz ze schyłkiem lata – mówi  Hanna Niedźwiecka-Pasternak z Biura Ogrodnika Miasta w Gdyni.

Zasady konkursu

Głównymi kryteriami oceny będą: estetyka, pomysłowość oraz nakład pracy. Do konkursu można zgłaszać wszystkie obiekty ozdobione kwiatami, zielenią, elementami małej architektury. Ważne jest również, aby aranżacje były widoczne dla przechodniów, więc nie powinny być przesłonięte altanami, płotami ani innego typu ogrodzeniami.

Kolorowe zdjęcia można składać w siedzibie Ogrodnika Miasta Gdynia albo wysłać pocztą. Zgłoszenie można przesłać także e-mailem.

Celem konkursu jest angażowanie lokalnej społeczności w zwiększanie atrakcyjności przestrzeni miejskiej. Wyłonienie zwycięzców nastąpi we wrześniu na imprezie „Dary Ziemi”.

Pełen regulamin konkursu dostępny jest na www.gdynia.pl.

Czytaj więcej

Skomentuj