1 / 8

W Parku Kasprowicza w Szczecinie rozpoczęło się obsadzanie charakterystycznych, gigantycznych kwietników. Już niebawem znajdzie się tam niemal 21 tysięcy przepięknych roślin.

Kwietniki znajdujące się na zieleńcu przy Pomniku Czynu Polaków zajmują powierzchnię 828 metrów kwadratowych.

Ponad 20 tys. kolorowych roślin

W tym roku znajdą się tam rośliny z gatunku Koleus Blumego w odmianach, których połączenie da efekt harmonijnego przechodzenia barw. Znajdą się tam odmiany o: jaskrawożółto – zielonych liściach ‘Copacetic Yellow’, o liściach purpurowo – żółtozielonych ‘Bellingrath Pink’ czy ciemnopurpurowa ‘Dark Beauty’. Wszystkich będzie niemal 21 tys. sztuk o wartości ok. 100 tys. zł.

Obsadzone będą również kwietniki przy fontannach położonych przy Urzędzie Miejskim. Na kwietniku o powierzchni prawie 100 metrów kwadratowych rosły będą: ostnica ‘Pony Tail’ , kwitnąca na różowo petunia ‘Easy Weave Neon Rose’ oraz roślina o ozdobnych bordowych liściach – irezyna Lindena.

Szczecin w kwiatach niemal przez cały rok

Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku zieleń miejska w Szczecinie powiększyła swój obszar o niecałe 200 metrów kwadratowych (przy Alei Kwiatowej) i tam posadzono aż 6 500 roślin ozdobnych. Zadbano o to, żeby cały rok nowa rabata była atrakcyjna i zdobiła centrum miasta. Zimową porą trawy (2 500 szt. ostnicy ‘Pony Tail’) dawały wrażenie nadmorskiej falującej łąki. Teraz kwitną czosnki olbrzymie, których jesienią posadzono 2 500 szt. Odmiana ‘Gladiator’ wyróżnia się bardzo okazałymi kwiatostanami w formie dużych fioletowych kul.

Kilka lat temu pilotażowo posadzono kilkaset sztuk cebul tego gatunku, które ostatecznie doskonale sprawdziły się w tym miejscu. Stąd decyzja o kolejnych w tak dużej ilości. Szczecin jest jednym z miast, które może pochwalić się największymi rabatami obsadzonymi czosnkami. Kiedy one przekwitną, oprócz traw, Aleję Kwiatową zdobić będzie 2 500 sztuk róży okrywowej ‘Marathon’. Ta doskonała odmiana o odpornych na choroby, błyszczących liściach, sprawdzona już na szczecińskich ulicach będzie kwitła nieprzerwanie aż do listopada.

Czytaj więcej

Skomentuj