– Zapisy nowego planu miejscowego zagwarantują możliwość modernizacji instalacji i infrastruktury kąpieliska – wyjaśnia Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic. – Chodzi o dostosowanie jej do współczesnych wymagań prawnych i technicznych. Przy czym, wody z terenu kąpieliska, czyli ścieki oraz wody opadowe i roztopowe, po odpowiednim podczyszczeniu będą mogły być retencjonowane, zagospodarowane lub odprowadzone do kanalizacji sanitarnej, a także urządzeń wodnych, w zgodzie z obowiązującymi obecnie przepisami ustawy Prawo wodne, a także z pozostałymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska – dodaje rzecznik prezydenta.
Konsultacje i uwagi mieszkańców
Decyzja o przystąpieniu do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP), dla Kąpieliska Leśnego w Gliwicach zapadła ponad rok temu – w listopadzie 2022 roku. Natomiast na obecnym etapie, projekt planu trafił do konsultacji z mieszkańcami miasta. Do 12 stycznia 2024 r. można zgłaszać uwagi.
Ważną sprawą jest też projektowana zmiana statusu i dostępności Kąpieliska Leśnego ograniczająca możliwą działalność usługową wokół tego miejsca. W przeciwieństwie do stanu obecnego, w którym całe otoczenie kompleksu przeznaczone jest właśnie pod usługi.
Obszary zieleni wysokiej
– Na obszarach, na których możliwa jest obecnie realizacja zabudowy, wprowadzone zostaną regulacje dopuszczające organizację tam terenów zieleni wysokiej – informuje Łukasz Oryszczak. – Celem tej zmiany jest zachowanie otaczających obiekt terenów leśnych, bez możliwości ich przekształcenia.
Komentarze (0)