1 / 14

Ponad 4 tys. drzew i 6,6 tys. krzewów pojawiło się w Gorzowie od początku tego roku. To m.in. nasadzenia zastępcze, konieczne ze względu na wycinkę chorych drzew oraz utrudniających modernizację ulic.

Drzewa sadzili gorzowianie w swoich ogrodach i na działkach, natomiast pracownicy Urzędu Miasta – zgodnie z przyjętym harmonogramem sadzenia zieleni i w ramach tzw. nasadzeń zastępczych, koniecznych ze względu na wycinkę drzew chorych i blokujących modernizację gorzowskich ulic.

Miasto rozpoczęło akcję nasadzeń w marcu. Wówczas w parku 750-lecia mieszkańcy i przedstawiciele władz, miejskich spółek i przedsiębiorstw posadzili symboliczne 76 drzew z okazji przypadającego w tym roku 760-lecia Gorzowa. Z kolei 760 sadzonek różnych gatunków drzew trafiło w ręce mieszkańców. Ponad 3 tys. sadzonek drzew, również z okazji jubileuszu miasta, rozdano mieszkańcom przez kolejne tygodnie marca i kwietnia.

W październiku, z okazji Dnia Drzewa, włodarze zaprosili mieszkańców do wspólnego sadzenia „drzew pokoleń”. Na błoniach za Filharmonią Gorzowską pojawiło się w ten sposób ponad 100 sadzonek klonu i lipy. Podobną akcję zorganizował Klub Sportowy Stal Gorzów, którego zawodnicy, działacze i sympatycy na skwerze przy Parku Kopernika posadzili 70 nowych drzew.

Pracownicy Urzędu Miasta sadzili kolejne drzewa w różnych miejscach Gorzowa przez cały 2017 rok. W sumie nasadzono 762 drzew oraz 6670 krzewów, rozdano  też 3040 sadzonek.

Czytaj więcej

Skomentuj