W nowym projekcie specustawy koronawirusowej zaproponowano nowe terminy realizacji obowiązków związanych z gospodarką odpadami komunalnymi.

Z 30 kwietnia na 30 listopada ma zostać przełożony termin na sporządzenie przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast analizy gospodarki odpadami komunalnymi za ubiegły rok.

Wydłużone mają też zostać terminy na złożenie sprawozdań z gospodarki odpadami – w przypadku podmiotów odbierających nieczystości, prowadzących PSZOK-i, ma to być 31 sierpnia, wójt, burmistrz, prezydent miasta będą mieli czas do 31 października, a marszałek województwa do 31 grudnia 2020 r.

Projekt wydłuża też – z 6 września do 31 grudnia – terminy dotyczące przygotowania uchwał w sprawie obowiązkowej segregacji odpadów.

Ponadto projekt przewiduje, że do końca roku samorządy będą mogły utrzymać dotychczasowe stawki za śmieci odbierane z domków letniskowych i opłaty za odbiór pojemników z nieruchomości niezamieszkanych, czyli m.in. z firm i instytucji.

Źródło: DGP

Czytaj więcej

6 Komentarze

  1. Komunalka komunalką. Maj się zaczyna a ja modułu sprawozdawczości za inne odpady, (elektronikę i baterię itp ) w BDO nie widzę. ” What the F**K “

    • Ja tyzzz nie widzę, jak to będzie działać, jeszczcze czas na wprowadzenie, na szkolenie hahah znowu będzie dzień przed info haha cyrk

  2. Przecież w 2019 roku nie było koronawirusa, a BDO było gotowe i mogło zwinnie działać. Przesuwanie terminów na upublicznienie i autoryzację danych argumentowane epidemią to chyba wykorzystywanie sytuacji do przykrycia “z – winności”.

Skomentuj