




W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu prezes firmy Abrys Magdalena Dutka oraz prezes Funduszu Hanna Grunt podpisały porozumienie w sprawie ufundowania nagród finansowych dla laureatów "Konkursu o Puchar Recyklingu" z terenu woj. wielkopolskiego.
Nieczynne składowiska odpadów w Lubawce i Czarnym Borze (woj. dolnośląskie) już wkrótce pokryją się zielenią, zostaną także wytyczone na nich ścieżki edukacyjne. Będzie to możliwe dzięki ponad 8 mln zł unijnej dotacji dla spółki Sanikom.
W Zawierciu działa już regionalna instalacja do przetwarzania odpadów komunalnych. Właścicielem instalacji jest Zakład Gospodarki Komunalnej - spółka, której udziałowcem jest Gmina Zawiercie.
Komisja Europejska pozywa Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w związku z niedopełnieniem obowiązku wdrożenia przepisów UE w sprawie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Oficjalnie otwarto dziś Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowe-Toniszewo-Kopaszyn. Będzie on obsługiwał 15 gmin, zamieszkałych przez ok. 150 tys. osób. Obiekt wybudowano w ramach projektu pn. „Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowe-Toniszewo-Kopaszyn”.











